Polski Box Office: Ludzie listy piszą...

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski Box Office: Ludzie listy piszą...
(ITI Cinema)
WP

Obniżka cen biletów w multipleksach związana ze świętem niepodległości sprawiła, że padł frekwencyjny rekord. W trakcie wydłużonego weekendu do kin wybrało się ponad milion osób! Zdecydowana większość z nich z bogatego repertuaru wybrała komedię "Listy do M.", która siłą rzeczy uplasowała się na pierwszym miejscu polskiego box office'u.

Komedia romantyczna, w której występuje plejada gwiazd polskiego kina, przypadła do gustu polskim widzom. W weekend otwarcia film przyciągnął do kin niemal 400 tysięcy widzów (dokładniej rzecz ujmując, 367447 Polaków zasiadło w kinowych fotelach). To trzeci najlepszy wynik otwarcia polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat. "**Listy do M.**" to komedia, w której pogubieni życiowo bohaterowie odkrywają, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość. W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekonuje się, że przed miłością i świętami nie da się uciec.

Drugą nowością w zestawieniu jest opowieść fantasy spod znaku miecza i sandała - "**Immortals. Bogowie i herosi 3D**". Jest to osadzona w starożytnej Grecji niezwykła opowieść o żądnym władzy królu Hyperionie (**Mickey Rourke**), który wypowiada wojnę ludzkości. Plądrując bezbronne, wobec jego brutalnej armii, ziemie Grecji poszukuje legendarnego Łuku – broni o niewyobrażalnej mocy, wykutej niegdyś w niebiosach przez Boga Wojny, Aresa. Ten kto posiądzie broń będzie dowodził czekającymi na uwolnienie Tytanami. Jedynym, który postanawia przeciwstawić się Hyperionowi jest wybrany przez bogów Tezeusz (**Henry Cavill**). Podczas czterodniowego weekendu film obejrzało w Polsce 156 558 widzów.

WP

Ostatnim debiutantem w notowaniu najpopularniejszych filmów w Polsce jest komedia z Eddie'em Murphym i Benem Stillerem. “**Tower Heist: Zemsta cieciów**”, to filmowa opowieść o grupie pracowników fizycznych, którzy oszukani przez ‘grubą rybę’ z Wall Street na własną rękę próbują wyrównać z nim rachunki. Ta grupa to zespół obsługi luksusowego apartamentowca przy Central Park zwanego ‘The Tower’, a ‘gruba ryba’ to miliarder, który zdefraudował pieniądze składane przez nich na emeryturę. Film, który miał być kolejnym wielkim powrotem Eddiego Murphy'ego do formy, którą błyszczał w latach 80., zdecydowało się obejrzeć dokładnie 48 500 widzów.

Pierwszą dziesiątkę filmów notowanych w aktualnym zestawieniu polskiego box office'u obejrzało w kinach 1 015 962 widzów.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

WP
Podziel się

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )
[

Podziel się

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )
[

WP
Podziel się

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

Podziel się

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP