Trwa ładowanie...

Polski Box Office: "Nigdy nie mów nigdy" przebiło Jacksona

Polski Box Office: "Nigdy nie mów nigdy" przebiło JacksonaŹródło: Kino Świat
dsj3ib7
dsj3ib7

Polska komedia romantyczna "Nigdy nie mów nigdy" została nowym liderem box office'u.

"Nigdy nie mów nigdy" w ostatni weekend obejrzało 98 049 Polaków. Film będący nowością pokonał hity z ostatnich tygodni - zarówno "Michael Jackson's This is it", które tym razem zajęło 2. miejsce oraz "Odlot". Animacja Disneya zajęła trzecią pozycję.

Ama Bilska (Anna Dereszowska) odnosi sukcesy, pracując w firmie headhunterskiej jako „łowczyni głów" dla międzynarodowych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej singielki, która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka, z którego już raz kiedyś zrezygnowała dla pracy.

Czwarte miejsce zajęła druga nowość - musical "Fame". Film obejrzało w pierwszy weekend 32 443 widzów.

dsj3ib7

"Fame" to opowieść o grupie studentów prestiżowej nowojorskiej akademii sztuki, których życie wypełnia przemożne pragnienie, by odmienić los i zrobić prawdziwą karierę. Morderczy trening, ulotne marzenia, miłość i pasja stanowią tło dla popisów muzycznych i tanecznych. Ile nasi bohaterowie są w stanie poświęcić dla tytułowej sławy? Jak wysoką cenę są gotowi zapłacić? „Fame” jest współczesną wersją legendarnego, nagrodzonego dwoma Oskarami, klasycznego już musicalu Alana Parkera z l980 roku, który wskazał zapomnianemu nieco gatunkowi nowe drogi. Wiele późniejszych filmów muzycznych odwoływało się właśnie do utworu Parkera.

Piąte miejsce zajęła kolejna nowość, horror *"[Rec] 2""[Rec] 2"*. na film w weekend wybrało się 30 610 Polaków.

„[REC] 2” to druga, jeszcze mroczniejsza, odsłona przerażającej wizji zrodzonej w umysłach wielokrotnie nominowanego i nagradzanego reżyserskiego duetu, Balaguero - Plaza. Duetu, który zarówno przez krytykę, jak i widzów został okrzyknięty wskrzesicielami kina grozy, do niedawna uważanego za gatunek filmowy wyeksploatowany już do granic możliwości. „[REC] 2” rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu części pierwszej. Do skażonego budynku wysłana zostaje doborowa jednostka antyterrorystyczna w celu opanowania sytuacji. Jednak nawet ich wyposażenie i przeszkolenie może nie wystarczyć w starciu z tym, co czeka ich w odciętej od świata kamienicy…

Ósme miejscówce zajął thriller "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", który obejrzało 10 255 widzów.

dsj3ib7

**

Historia sięga lat 60-tych, kiedy 16-letnia Harriet Vanger, pochodząca z zamożnej rodziny, znika bez śladu. Czterdzieści lat później dziennikarz gazety „Millennium” - Mikael Blomqvist (Michael Nyqvist) otrzymuje nietypowe zlecenie - wpływowy przedsiębiorca Henrik Vanger zwraca się do niego z prośbą o spisanie rodzinnej historii. W trakcie wyszukiwania potrzebnych do kroniki familijnej informacji wychodzi na jaw prawdziwy powód zlecenia – odnalezienie zaginionej siostrzenicy Vangera – Harriet.

Ostatnią nowością jest animacja "Terra", którą obejrzało 8 568 osób. Film zajął dziesiątą pozycję.

dsj3ib7

Wspaniała historia - nie tylko dla młodych widzów – opowiadająca o niezwykłej przyjaźni, która uczy bohaterów filmu tolerancji i szacunku dla różnorodności i odmienności. Film w niebanalny sposób zwraca też uwagę na problemy związane z ekologią i poszanowaniem zasobów naszej planety. Mala zamieszkuje piękną planetę Terra - miejsce gdzie czci się pokój i tolerancję. Niestety spokój mieszkańców zostaje zakłócony przez Ziemian, którzy szukają nowego miejsca do osiedlenia, po tym jak na ich planecie wyczerpały się wszystkie surowce. Wraz z rozpoczęciem inwazji na Terrę porwany zostaje ojciec Mali - Roven.

dsj3ib7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsj3ib7