Trwa ładowanie...

Polski Box Office: "Odlot" znów odleciał konkurencji

Share
Polski Box Office: "Odlot" znów odleciał konkurencji
Źródło: Disney
d3gjj5k

Film animowany Disneya i Pixara, "Odlot", po raz drugi pokonał konkurencję, w tym pięć nowości, które zadebiutowały w polskich kinach w ostatni weekend.

W ostatni weekend "Odlot" zobaczyło w kinach 160 311 widzów. W sumie najnowszy film Disneya obejrzało do tej pory ponad 480 tysięcy Polaków.

Siedemdziesięcioośmioletni Karol Fredricksen, emerytowany sprzedawca balonów, spełnia swe wielkie życiowe marzenie o przygodzie – za pomocą setek balonów przekształca swój dom w wielki pojazd powietrzny i odlatuje do Ameryki Południowej. Ale przypadkiem zabiera nieplanowanego pasażera, ośmioletniego skauta Russella, pełnego nieuzasadnionego optymizmu, lecz wyjątkowo niezręcznego. Razem przeżywają mnóstwo zaskakujących i niespodziewanych przygód...

d3gjj5k

Drugie miejsce zajęła pierwsza nowość - horror "Piła VI". Film obejrzało w Polsce 32 975 widzów.

Detektyw Hoffmann stał się spadkobiercą przekonań ogarniętego obsesją zabijania Jigsawa. Stosuje także jego metody. Agenci FBI próbują, zachowując środki ostrożności, zbliżyć się do Hoffmanna. Ten podejmuje z nimi śmiercionośną grę, wierząc, że jej finał pozwoli zrozumieć światu plan Jigsawa. Ile ofiar przyniesie to działanie?

**

Druga nowość ostatniego weekend, *"Mniejsze zło""Mniejsze zło"* zajęła piąta pozycję. Film obejrzało w weekend 17 917 widzów.

d3gjj5k

Kamil, student Uniwersytetu Warszawskiego, pragnie za wszelką cenę zostać pisarzem i to najlepiej od razu rozpoznawalnym. Wydaje nawet swój pierwszy tomik - poezji konkretnej, ale to wciąż za mało, aby liczyć się w literackich, i nie tylko, kręgach. Tymczasem komplikuje się jego sytuacja na studiach. Brak zaliczeń i zdanych egzaminów grożą mu skreśleniem z listy studentów. W roku 1980 szansą na załatwienie nawet najbardziej „niezałatwialnych” spraw było z kolei małżeństwo z PRL-owską nomenklaturą.

Pozostałe nowości ostatniego weekendu to: "Gamer" (miejsce 7, 14 446 widzów), "Zero" (miejsce 8, 14 230 widzów) oraz "Solista" (miejsce 10, 11 076 widzów). Łącznie do kin w ostatni weekend poszło 327 758 Polaków.

d3gjj5k

Podziel się opinią

Share
d3gjj5k
d3gjj5k