Trwa ładowanie...
dkig6qh
Megafon.pl
Aktualności

Polski "Plac zabaw" w San Sebastian

Polski film "Plac zabaw", który będzie można obejrzeć na rozpoczętym właśnie 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, zakwalifikował się również do Konkursu Głównego 64. MFF w San Sebastian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac zabaw
Plac zabaw (Materiały prasowe, Fot: PISF)
dkig6qh

"Plac zabaw" na hiszpańskim festiwalu będzie miał światową premierę. Debiut Bartosza M. Kowalskiego powalczy o Grand Prix z szesnastoma filmami.

Akcja filmu wyreżyserowanego przez Bartosza M. Kowalskiego rozgrywa się pod koniec roku szkolnego w prowincjonalnym mieście. Główną bohaterką jest Gabrysia, która chce wyjawić koledze z klasy, że jest w nim zakochana. Sekretne spotkanie zaaranżowane przez dziewczynkę wymyka się spod kontroli i wiedzie do nieoczekiwanych rezultatów. Film stawia pytanie o przyczyny zbrodni popełnianych przez dzieci i podaje w wątpliwość, czy w ogóle istnieje na nie odpowiedź.

dkig6qh

Bartosz M. Kowalski nie tylko "Plac zabaw" wyreżyserował, ale również napisał do niego scenariusz we współpracy z Stanisławem Warwasem. Główne role twórca powierzył debiutantom: Michalinie Świstuń, Nicolasowi Przygodzie i Przemysławowi Balińskiemu.

Opiekunem artystycznym filmu był Wojciech Smarzowski.

W San Sebastian zaprezentowany będzie również inny polski film - "Adaptacja" Bartosza Kruhlika. Krótki metraż trafił do sekcji International Film Students Meeting. Ta etiuda dyplomowa ma zresztą już sporo nagród na koncie - m.in. w Nowym Jorku (Revolution Me Film Festival), Burlinton (Snake Alley Festival of Film) i in.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian rozpoczął się 16 września i potrwa do 24 września.

dkig6qh

Podziel się opinią

Share

dkig6qh

dkig6qh