Trwa ładowanie...
Megafon.pl
20-09-2016 07:25

Polski "Plac zabaw" w San Sebastian

Polski film "Plac zabaw", który będzie można obejrzeć na rozpoczętym właśnie 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, zakwalifikował się również do Konkursu Głównego 64. MFF w San Sebastian.

Polski "Plac zabaw" w San SebastianŹródło: Materiały prasowe, fot: PISF
d3eesax
d3eesax

"Plac zabaw" na hiszpańskim festiwalu będzie miał światową premierę. Debiut Bartosza M. Kowalskiego powalczy o Grand Prix z szesnastoma filmami.

Akcja filmu wyreżyserowanego przez Bartosza M. Kowalskiego rozgrywa się pod koniec roku szkolnego w prowincjonalnym mieście. Główną bohaterką jest Gabrysia, która chce wyjawić koledze z klasy, że jest w nim zakochana. Sekretne spotkanie zaaranżowane przez dziewczynkę wymyka się spod kontroli i wiedzie do nieoczekiwanych rezultatów. Film stawia pytanie o przyczyny zbrodni popełnianych przez dzieci i podaje w wątpliwość, czy w ogóle istnieje na nie odpowiedź.

Bartosz M. Kowalski nie tylko "Plac zabaw" wyreżyserował, ale również napisał do niego scenariusz we współpracy z Stanisławem Warwasem. Główne role twórca powierzył debiutantom: Michalinie Świstuń, Nicolasowi Przygodzie i Przemysławowi Balińskiemu.

d3eesax

Opiekunem artystycznym filmu był Wojciech Smarzowski.

W San Sebastian zaprezentowany będzie również inny polski film - "Adaptacja" Bartosza Kruhlika. Krótki metraż trafił do sekcji International Film Students Meeting. Ta etiuda dyplomowa ma zresztą już sporo nagród na koncie - m.in. w Nowym Jorku (Revolution Me Film Festival), Burlinton (Snake Alley Festival of Film) i in.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian rozpoczął się 16 września i potrwa do 24 września.

d3eesax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eesax