Trwa ładowanie...
d4979bj

Porozmawiaj z nią

Najnowsze informacje
3.8
(2010 głosów)
Oceń:
d4979bj
1
Share

Almodóvar opowiada tym razem nie o kobietach, lecz o mężczyznach. Pokazuje, jak różnie zachowują się mężczyźni w podobnych sytuacjach i jak wielka, gwałtowna miłość sprawia, że przekraczają granice, których przekraczać nie wolno. Hiszpański reżyser mówi o walce człowieka z samotnością, rozpaczą i szaleństwem.

"Porozmawiaj z nią" to mroczna, poruszająca opowieść o miłości i przyjaźni między dwoma mężczyznami, którzy czuwają u wezgłowia swoich ukochanych, pogrążonych w śpiączce kobiet. Jeden z nich (pielęgniarz Benigno) przemawia do swojej kobiety – opowiada o tym, czym się zajmuje, co widział ciekawego. Wydaje się, że głęboko wierzy w życiodajną moc swoich słów i głosu oraz w to, że jego ukochana słyszy wszystko, co do niej mówi. Drugi bohater (dziennikarz i pisarz Marco), zaszokowany nagłym widokiem bezwładnego ciała kochanej osoby, zachowuje się inaczej. Nie znajduje słów, by do niej mówić albo nie wierzy, by miało to jakiś sens...

Film jest doskonale zrealizowanym, niezwykle wciągającym i pełnym wyobraźni studium na temat samotności i kontaktów międzyludzkich. Wychodząc od mało prawdopodobnych i w kiepskim guście historii o dwóch kobietach pogrążonych w śpiączce reżyser osiąga znakomity efekt końcowy.

(źródło: Cahiers du Cinema i Variety)

d4979bj

Podziel się opinią

1
Share
d4979bj
d4979bj
d4979bj
d4979bj