Trwa ładowanie...
Andrzej Wajda
13-10-2015 14:20

''Powidoki'': Andrzej Wajda znów na planie filmowym

''Powidoki'': Andrzej Wajda znów na planie filmowymŹródło: Anna Włoch/Akson Studio
d2yg4i4
d2yg4i4

Trwają zdjęcia do najnowszego filmu Andrzeja Wajdy - „Powidoki”. Film opowiada o wybitnym polskim malarzu, Władysławie Strzemińskim, twórcy unizmu i podwalin nowoczesnej sztuki. Strzemiński był wizjonerem i autorem wyprzedzającym swoje czasy. W filmie gra plejada polskich gwiazd, w tym Aleksandra Justa, u boku której na wielkim ekranie zadebiutuje córka - Bronisława Zamachowska.

Jego bogate doświadczenie życiowe i nietuzinkowa osobowość fascynowały reżysera od dawna. - Będzie to portret człowieka niezłomnego, pewnego drogi, po której kroczy. Przez całe życie oddanego sztuce nie dla wszystkich – mówi o bohaterze filmu Andrzej Wajda.

Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara - Paweł Edelman („Pianista”, „Autor widmo”, „Katyń”, „Pokłosie”), za scenografię odpowiada Marek Warszewski („80 milionów”, „Miasto 44”, „Karbala”), a kostiumy przygotowuje Katarzyna Lewińska („Dom zły”, „W ciemności”, „Body/Ciało”).

W roli głównej widzowie zobaczą Bogusława Lindę. Towarzyszyć mu będą m.in.: Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Krzysztof Pieczyński, Szymon Bobrowski, Mariusz Bonaszewski, Aleksandra Justa i Maria Semotiuk (nagrodzona w tym roku na FPFF w Gdyni).

Film wejdzie do kin w 2016 roku – roku 90. urodzin Andrzeja Wajdy.

d2yg4i4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yg4i4