Trwa ładowanie...

Powrót "Różyczki" po 12 latach. Obok tego filmu nikt nie przeszedł obojętnie

Historia starszego pisarza i dużo młodszej kobiety, która była tajnym współpracownikiem SB, podbiła kina w 2010 r. Magdalenie Boczarskiej zapewniła mocną pozycję w świecie filmowym. Teraz wiadomo już, że powstanie druga część.

Share
Magdalena Boczarska wraca w "Różyczka 2"Magdalena Boczarska wraca w "Różyczka 2"Źródło: Materiały prasowe
d2gfqdm

"Różyczka" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego była jednym z najlepszych filmów 2010 r. Z pewnością większość osób pamięta kadry z tej produkcji, bo historia była wyjątkowo namiętna. Magdalena Boczarska wcieliła się w Kamilę, która z miłości do funkcjonariusza SB (w tej roli Robert Więckiewicz), zgodziła się inwigilować literata Adama Warczewskiego (Andrzej Seweryn). Kamila miała dowiedzieć się, kto wysyła nielegalne materiały na Zachód, ale zaczyna coś czuć do Adama, wplatając się w miłosny trójkąt. Po premierze zaczął się deszcz nagród dla twórców. Doceniono ich m.in. na festiwalu w Gdyni, na Orłach i Camerimage.

Po 12 latach historia Kamili wraca. Jak podaje Monolith Films, już w lipcu rozpoczną się zdjęcia do długo oczekiwanej kontynuacji "Różyczki".

Boczarska o swojej karierze: "Mam szczęście do silnych, niezależnych bohaterek"

Magdalena Boczarska, która dzięki tej roli zdobyła uznanie i popularność, ponownie zagra Kamilę Sakowicz. Zagra także jej córkę Joannę, która w "Różyczce 2" będzie główną bohaterką filmu. Boczarskiej partnerować będą m.in. Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Jacek Braciak. Za kamerą ponownie stanie Jan Kidawa-Błoński. Operatorem będzie Łukasz Gutt (laureat tegorocznej Polskiej Nagrody Filmowej Orły za "Wszystkie nasze strachy").

d2gfqdm

"Różyczka 2" rozwiąże tajemnicę, z którą pozostawiła widzów pierwsza część filmu.

Zdjęcia zaczynają się w lipcu. Realizowane będą głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu.

Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Koproducentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. A skoro o tym dystrybutorze mowa, to jeszcze w tym roku widzów będzie czekał kolejny powrót - na ekranach ponownie zobaczymy Darię Widawską, która razem z Wiktorią Gąsiewską i Adamem Zdrójkowskim zagra w filmie "Święta inaczej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gfqdm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gfqdm
d2gfqdm