Trwa ładowanie...
d4ahphj

Powstaje film o aferze Amber Gold. Gajos i Nieradkiewicz w głównych rolach

W Gdyni trwają prace nad filmem "Solid Gold". Kryminał Jacka Bromskiego jest inspirowany budową piramidy finansowej na Pomorzu, która miała przynieść straty w wysokości ponad 850 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Marta Nieradkiewicz, Janusz Gajos
Marta Nieradkiewicz, Janusz Gajos (Filmpolski.pl)
d4ahphj

Jak podaje serwis Filmstart.pl, zdjęcia w Gdyni rozpoczęły się pod koniec sierpnia i potrwają do 8 września. W fotelu reżysera zasiada Jacek Bromski, zaś główne role policjantów prowadzących śledztwo w sprawie budowy piramidy finansowej przypadły Januszowi Gajosowi i Marcie Nieradkiewicz.

Główni bohaterowie badają biznesowo-polityczne powiązania na Pomorzu prowadzące do grupy, która oferuje inwestycje na podejrzanie wysoki procent. "Solid Gold" realizowane przez Akson Studio otrzymało wsparcie z Gdyńskiego Funduszu Filmowego. W filmie zobaczymy m.in. molo w Orłowie, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, czy bulwar Nadmorski.

W obsadzie znaleźli się także Mateusz Kościukiewicz, Olgierd Łukaszewicz i Krzysztof Stroiński. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak ("Zaćma", "Karbala", "Volta").

d4ahphj

Amber Gold było przedsiębiorstwem finansowym z siedzibą w Gdańsku, które funkcjonowało w latach 2009-2012. W 2013 r. Komitet Stabilności Finansowej opublikował raport wskazujący na wyłudzenie pieniędzy od 11 tys. osób. Założyciel Amber Gold, Marcin Plichta i jego żona przebywają obecnie w areszcie. W lipcu 2016 r. powołano Komisję Śledczą ds. Amber Gold, która przesłuchiwała m.in. Michała Tuska (pracował w OLT Express, którego Amber Gold było głównym udziałowcem) i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na początku listopada przed Komisją ma się stawić Donald Tusk.

Obejrzyj zwiastun filmu "Kler" z Januszem Gajosem:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4ahphj

Podziel się opinią

Share
d4ahphj
d4ahphj