Trwa ładowanie...
angela merkel
18-03-2015 08:50

Powstanie film o życiu Angeli Merkel

Share
Powstanie film o życiu Angeli MerkelŹródło: AFP
d3fmat0

W Niemczech powstanie film fabularny o życiu Angeli Merkel. Obraz ma wejść na ekrany kin w 2017 roku - zapowiedział we wtorek dyrektor firmy AVE Towarzystwo Produkcji Telewizyjnych, Walid Nakschbandi. Nie wiadomo, kto wcieli się w rolę szefowej rządu.

Jak ujawnił Nakschbandi, film będzie koprodukcją międzynarodową z udziałem zagranicznych aktorów.

fot. PAP/Bernd Gurlt

d3fmat0

Autorem scenariusza jest dziennikarz tygodnika "Der Spiegel" Dirk Kurbjuweit. Niemiecki dziennikarz opisuje od lat działalność pani kanclerz. Poświęcił jej w minionych latach dwie książki - "Angela Merkel" i "Bez alternatywy". - Merkel jest najbardziej fascynującym politykiem naszych czasów - powiedział Kurbjuweit agencji dpa.

fot. PAP/Bernd Gurlt

W rozmowie z PAP pod koniec zeszłego roku Kurbjuweit bardzo krytycznie oceniał politykę szefowej rządu. Jego zdaniem Merkel zgromadziła w swoich rękach ogromną władzę, lecz zamiast wykorzystać ją do przewodzenia Niemcom i Europie, jest bierna i reaguje jedynie na wydarzenia. Jej taktyka "usypiania" Niemców jest groźna dla demokracji - ostrzegał dziennikarz "Spiegla". Jej celem - twierdzi - jest utrzymanie władzy.

fot. PAP/Bernd Gurlt

d3fmat0

Merkel kieruje od 2005 roku niemieckim rządem. Córka pastora robiła w NRD karierę naukową w dziedzinie fizyki. W politykę zaangażowała się dopiero po upadku systemu komunistycznego na przełomie lat 1989/1990. Zajmowała stanowiska ministerialne w czasach, gdy kanclerzem zjednoczonych Niemiec był Helmut Kohl (1990-1998). Po utracie władzy przez CDU kontynuowała karierę w partii. W 2000 roku została szefową Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Nie jest wykluczone, że w 2017 roku Merkel po raz czwarty będzie walczyć o fotel kanclerza.

d3fmat0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fmat0
d3fmat0