Trwa ładowanie...
kler
Arek Durka
21-09-2018 17:38

Prezes Radia Gdańsk zdecydował nie przyznawać w tym roku nagrody Złotego Klakiera. Wszystko przez "Kler"

Złoty Klakier to nagroda dla najdłużej oklaskiwanego filmu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Choć w tym roku jednogłośnie wygrał "Kler", Radio Gdańsk podjęło niezrozumiałą decyzję. Powód jest absurdalny.

Prezes Radia Gdańsk zdecydował nie przyznawać w tym roku nagrody Złotego Klakiera. Wszystko przez "Kler"Źródło: Materiały prasowe, fot: bartek mrozowski
d1es32b
d1es32b

11-minutowe owacje na stojąco. "Kler" nie miał sobie równych w tym roku. Choć film zmiażdżył konkurencję i stało się oczywistym, że nagroda Złotego Klakiera powędruje w ręce reżysera Wojtka Smarzowskiego, Dariusz Wasielewski, prezes zarządu Radia Gdańsk, podjął niespodziewaną decyzję. W piątek, w godzinach popołudniowych na stronie rozgłośni pojawił się krótki komunikat, z którego wynika, że nagroda w tym roku nie może zostać przyznana.

"W związku z zaistniałą sytuacją, uniemożliwiającą obiektywną ocenę prawidłowości przeprowadzonych pomiarów długości oklasków publiczności po poszczególnych pokazach filmów, prezentowanych podczas trwającego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, po konsultacji z Kolegium redakcyjnym Radia Gdańsk, podjąłem decyzję o nieprzyznawaniu w tym roku nagrody Złotego Klakiera" - napisał Wasilewski.

Zobacz też: Wiemy, co Polacy sądzą o filmie "Kler"!

Sytuacja jest kuriozalna z trzech powodów. Po pierwsze na zdjęciach, które krążą w mediach społecznościowych, widać oficjalne tablice z dokładnymi wynikami. Po drugie jeszcze kilka dni temu na stronie Radia Gdańsk pojawił się materiał, w którym pisano o "Klerze" jako o wyraźnym faworycie. Po trzecie jeszcze w piątek w porannych serwisach informowano o sukcesie filmu Wojtka Smarzowskiego. Co nagle zmieniło się w ciągu kilku godzin?

"Dziennikowi Bałtyckiemu" udało się nieoficjalnie porozmawiać z pracownikami rozgłośni, którzy powiedzieli, że kierownictwo stacji naciskało, by nie wspominać na antenie zbyt często o sukcesie filmu. Pojawił się też pomysł, by ponownie przeanalizować pomiary. Ostatecznie zadecydowano o nieprzyznawaniu nagrody.

Złoty Klakier przyznawany jest przez Radio Gdańsk od 1994 r. Nagroda wręczana jest podczas tzw. Młodej Gali poprzedzającej uroczystość zamknięcia festiwalu. W ubiegłym roku nagrodę zdobył film "Najlepszy", który był oklaskiwany przez 7 minut i 57 sekund.

d1es32b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1es32b