Trwa ładowanie...
d26yvnc
Aktualności

Prezes Radia Gdańsk zdecydował nie przyznawać w tym roku nagrody Złotego Klakiera. Wszystko przez "Kler"

Złoty Klakier to nagroda dla najdłużej oklaskiwanego filmu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Choć w tym roku jednogłośnie wygrał "Kler", Radio Gdańsk podjęło niezrozumiałą decyzję. Powód jest absurdalny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kler" zablokowany przez Radio Gdańsk
"Kler" zablokowany przez Radio Gdańsk (Materiały prasowe, Fot: bartek mrozowski)
d26yvnc

11-minutowe owacje na stojąco. "Kler" nie miał sobie równych w tym roku. Choć film zmiażdżył konkurencję i stało się oczywistym, że nagroda Złotego Klakiera powędruje w ręce reżysera Wojtka Smarzowskiego, Dariusz Wasielewski, prezes zarządu Radia Gdańsk, podjął niespodziewaną decyzję. W piątek, w godzinach popołudniowych na stronie rozgłośni pojawił się krótki komunikat, z którego wynika, że nagroda w tym roku nie może zostać przyznana.

"W związku z zaistniałą sytuacją, uniemożliwiającą obiektywną ocenę prawidłowości przeprowadzonych pomiarów długości oklasków publiczności po poszczególnych pokazach filmów, prezentowanych podczas trwającego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, po konsultacji z Kolegium redakcyjnym Radia Gdańsk, podjąłem decyzję o nieprzyznawaniu w tym roku nagrody Złotego Klakiera" - napisał Wasilewski.

Zobacz też: Wiemy, co Polacy sądzą o filmie "Kler"!

d26yvnc

Sytuacja jest kuriozalna z trzech powodów. Po pierwsze na zdjęciach, które krążą w mediach społecznościowych, widać oficjalne tablice z dokładnymi wynikami. Po drugie jeszcze kilka dni temu na stronie Radia Gdańsk pojawił się materiał, w którym pisano o "Klerze" jako o wyraźnym faworycie. Po trzecie jeszcze w piątek w porannych serwisach informowano o sukcesie filmu Wojtka Smarzowskiego. Co nagle zmieniło się w ciągu kilku godzin?

"Dziennikowi Bałtyckiemu" udało się nieoficjalnie porozmawiać z pracownikami rozgłośni, którzy powiedzieli, że kierownictwo stacji naciskało, by nie wspominać na antenie zbyt często o sukcesie filmu. Pojawił się też pomysł, by ponownie przeanalizować pomiary. Ostatecznie zadecydowano o nieprzyznawaniu nagrody.

d26yvnc

Złoty Klakier przyznawany jest przez Radio Gdańsk od 1994 r. Nagroda wręczana jest podczas tzw. Młodej Gali poprzedzającej uroczystość zamknięcia festiwalu. W ubiegłym roku nagrodę zdobył film "Najlepszy", który był oklaskiwany przez 7 minut i 57 sekund.

Podziel się opinią

Share

d26yvnc

d26yvnc
d26yvnc