Trwa ładowanie...

Program TV na niedzielę: "Hobbit: Niezwykła podróż", "Podziemny krąg", "Ucho Prezesa" [4-02-2018]

W niedzielny wieczór w telewizji pojawi się "Podziemny krąg", czyli jeden z największych przebojów końca lat 90. Ponadto widowisko fantasy "Hobbit: Niezwykła podróż" i wyjątkowy obraz wojny w "Jarhead" Sama Mendesa. Na kanale WP pojawi się kolejny odcinek hitu polskiego internetu, czyli satyryczne "Ucho Prezesa". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 4 lutego.

Program TV na niedzielę: "Hobbit: Niezwykła podróż", "Podziemny krąg", "Ucho Prezesa" [4-02-2018]Źródło: Materiały prasowe
dh27vol
dh27vol

"Hobbit: Niezwykła podróż" to pierwsza cześć długo wyczekiwanej trylogii Petera Jacksona będącej adaptacją popularnego arcydzieła J.R.R. Tolkiena pt. "Hobbit". Tytułowy bohater Bilbo Baggins wyrusza w epicką podróż, aby odzyskać utracone Królestwo Krasnoludów Erebor i wyzwolić je spod władzy przerażającego smoka Smauga. Niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa Szarego całkowicie odmienia jego życie. Bilbo dołącza do kompanii 13 krasnoludów dowodzonej przez Thorina Dębową Tarczę. Drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami. Wędrowcy muszą bowiem przemierzyć zdradzieckie ziemie opanowane przez zabójczych orków i goblinów oraz tajemniczą i złowieszczą postać znaną jako Czarnoksiężnik.

Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, wciela się w tytułowego prezesa, którego pierwowzorem jest lider partii rządzącej. Polityk zasiada w swoim gabinecie, gdzie przyjmuje zarówno przedstawicieli obozu rządowego, by słuchać sprawozdań oraz przekazywać dalsze instrukcje, jak i opozycji. W każdym odcinku zjawia się tam inny gość, a wydarzenia nawiązują do aktualnych spraw, które rozgrywają się na najwyższych szczeblach władzy w Polsce.

dh27vol

Oglądaj "Ucho Prezesa" w telewizji WP:

"Jarhead"

Obraz Sama Mendesa jest drastycznym i niemal dokumentalnym przedstawieniem psychologii amerykańskich żołnierzy z elitarnej jednostki marines wysłanych do Arabii Saudyjskiej. Głównym bohaterem filmu jest młody Anthony Swofford (Jake Gyllenhall), który zaciągnął się do wojska na ochotnika. Oczom widza zostają zaprezentowane typowe dla wysłanego na misję żołnierza problemy. Film udowadnia, że pod grubą skórą nieustraszonych twardzieli, kryją się wrażliwi ludzie, którzy muszą zmierzyć się z ludzką krzywdą i wszechobecnym niebezpieczeństwem. "Jarhead" to żywy przykład na to, że mocny film wojenny może się obyć bez wybuchów i strzelanin.

dh27vol

"Podziemny krąg"/"Fight Club"

Jack (Edward Norton)jest młodym biznesmenem. Dręczy go uczucie pustki. Mężczyzna zapada na chroniczną bezsenność. Pomocy szuka w terapeutycznych grupach wsparcia. Poznaje tam cyniczną Marlę (Helena Bonham Carter), która zbiorową psychoterapię traktuje jak darmową rozrywkę. Pewnego dnia w życiu mężczyzny pojawia się również charyzmatyczny Tyler Durden (Brad Pitt). Gdy mieszkanie Jacka wylatuje w powietrze, Tyler proponuje, aby zamieszkał u niego. Obaj zaczynają toczyć między sobą walki, w których z czasem bierze udział coraz więcej uczestników. Powstaje elitarny, tytułowy fight club.

"Gattaca – Szok przyszłości"

Od premiery tego thrillera science fiction minęło ponad 20 lat, ale film z Ethanem Hawkiem i Umą Thurman w rolach głównych nie stracił na atrakcyjności. Akcja przenosi nas do niedalekiej przyszłości, w której zapłodnienie in vitro i manipulacja genetyczna jest na porządku dziennym. Światem rządzą wspaniali, przystojni, inteligentni i perfekcyjni ludzie z próbówki. Osoby poczęte naturalną, "staroświecką" metodą, są uważane za istoty gorszej kategorii. Bohaterem filmu jest Vincent, przedstawiciel tej drugiej grupy, który marzy o karierze astronauty. Realizacja celu nie będzie możliwa bez pewnego oszustwa…

dh27vol

Obejrzyj zwiastun filmu "Dom zły":

"Dom zły"

Świetnie przyjęty przez widzów i krytyków (nagrody w Gdyni, Warszawie, pozytywne recenzje w zagranicznych pismach i na festiwalach w Tokio czy Nowym Jorku) film Wojciecha Smarzowskiego, który po raz kolejny ukazał ciemną stronę człowieczeństwa w brutalnej historii o ludzkich rządzach i zatraceniu. "Dom zły" to mroczna opowieść jednego wieczoru, który dla Edwarda Środonia (Arkadiusz Jakubik) okaże się być wyjątkowo brzemienny w skutkach. Główny bohater dociera do małej wioski, w której ma zacząć pracę jako zootechnik. Trafia on przypadkiem do domu pewnego małżeństwa, gdzie to alkoholowej libacji dochodzi do przerażającej tragedii. Mocne dialogi, świetne aktorstwo i bardzo dobry scenariusz – wszystko to buduje niepowtarzalny klimat filmu, który na długo zostaje w pamięci widza.

dh27vol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh27vol