Program TV na piątek: "Ojciec chrzestny II", "Copland", "Wołyń", "Warcraft: Początek" [4‑08-2017]
Dziś w TV "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego - jeden z najważniejszych filmów w historii polskiego kina. Ponadto "Ojciec chrzestny II", czyli klasyczne kino gangsterskie, "Cop Land" będący jednym z najlepszych filmów w dorobku Sylvestra Stallone'a, a także widowiskowy "Warcraft: Początek". Na antenie WP pojawi się głośna "Kraina traw" wizjonerskiego Terry'ego Gilliama, a to tylko część filmów, które polecamy na piątkowy wieczór. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 4 sierpnia.
"Ojciec chrzestny 2"
Na początek przeglądu piątkowego programu TV wyjątkowy kinowy klasyk. "Ojciec chrzestny II" to kontynuacja pierwszej części trylogii poświęconej losom słynnej gangsterskiej familii Corleone’ów. Nagrodzony sześcioma Oscarami sequel koncentruje się głównie na postaci Michaela, który po śmierci ojca stanął na czele mafii. W retrospekcjach ukazywane są jednak również początkowe losy legendarnego Vito, który po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych długo pracował na swoją pozycję. Ponadczasowy i wspaniały hit filmowy. W rolach głównych Al Pacino i Robert De Niro.
"Ojciec chrzestny II" - zobacz program stacji TVN 23:10
Obejrzyj zwiastun filmu "Wołyń":
"Wołyń"
Najgłośniejszy polski film 2016 roku. Obsypany nagrodami obraz Wojciecha Smarzowskiego to zdaniem Grzegorza Kłosa "wstrząsający i najbardziej bezkompromisowy polski film, jaki kiedykolwiek trafił na ekrany." Jedną z największych zalet produkcji jest fakt, iż świat "Wołynia" nie jest czarno-biały, a reżyser perfekcyjnie waży proporcje. Obok katów mordujących sąsiadów czy duchownych nawołujących do ludobójstwa po obu stronach pojawiają się Sprawiedliwi, z narażeniem życia ratujący Żydów i Polaków, wbrew wszystkiemu starający się powstrzymać falę wzbierającego nacjonalizmu.
"Kraina traw"
Kiedy z powodu przedawkowania narkotyków umiera matka 11-letniej Jelizy-Rose, ojciec zabiera ją na teksańską wieś, gdzie z dala od przykrych wspomnień dziewczynka powinna szybciej dojść do siebie. Dzieje się jednak inaczej. Osamotniona i zagubiona Jeliza-Rose z dnia na dzień zaczyna coraz bardziej pogrążać się w mrocznym świecie swojej wyobraźni. Rozmawia z lalkami, spotyka się z człowiekiem z bagien, widzi ukryte w trawie potwory. Wszystko to wiedzie ją na granicę obłędu.
"Warcraft: Początek"
Długo oczekiwana ekranizacja jednej z najpopularniejszych gier komputerowych w historii. Obraz z Travisem Fimmelem ("Wikingowie") w roli głównej to prawdziwa gratka dla miłośników fantasy. Twórcy dysponowali ogromnym budżetem i bujną wyobraźnią, dlatego jeśli tęsknicie za rozmachem "Władcy Pierścieni" czy "Hobbita", koniecznie wybierzcie się w podróż do świata "Warcrafta", zamieszkanego przez walecznych ludzi, bezwzględnych orków i całą masę innych fantazyjnych stworzeń.
"Cop Land"
Sylvester Stallone to nie tylko "Rambo", "Rocky" czy ostatnimi czasy "Niezniszczalni", ale także świetny "Cop Land". Film z 1997 r. z gwiazdorską obsadą (oprócz Stallone'a m.in. Harvey Keitel, Ray Liotta, Robert De Niro) zabiera widzów do Garrison, tytułowego "miasta glin" w pobliżu Nowego Jorku. Przez wiele lat wydawało się, że jest to oaza spokoju i praworządności. Nieoczekiwanie jednak wybucha afera korupcyjna, która zatacza coraz większe kręgi. Sprawę starają się wyjaśnić miejscowy szeryf Freddy Heflin (Sylvester Stallone) i przybyły z Nowego Jorku detektyw wydziału spraw wewnętrznych Moe Tilden (Robert De Niro). Prawda, którą mają odkryć, zmieni życie policjantów z Garrison.
"Jutro idziemy do kina"
Jeden z najlepszych polskich filmów o drugiej wojnie światowej, doceniony na polskich i światowych festiwalach (Złote Lwy w Gdyni, Prix Europa w Berlinie, Magnolia w Szanghaju). Obraz opowiada historię trójki przyjaciół z klasy maturalnej 1938 r., którzy przeżywają pierwsze miłości i podejmują pierwsze ważne decyzje w ciągu ostatniego roku przed wybuchem wojny. W filmie z 2007 r. zagrali młodzi aktorzy m.in. Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki i Mateusz Damięcki.