Program TV na sobotę: "Deadpool", "Pod mocnym aniołem", "Smerfy 2" [29‑04-2017]
W sobotni wieczór w telewizji obejrzymy jeden z najlepszych filmów 2015 roku, czyli "Młodość" Paolo Sorrentino, ekranizację kontrowersyjnego komiksu "Deadpool" i pierwszy odcinek serialu "Kto ją zabił?", emitowanego na antenie Telewizji WP. Nie zabraknie też świetnego kina znad Wisły, m.in. "Skazany na bluesa" i "Pod mocnym aniołem". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 29 kwietnia.
"Młodość"
Przewrotny film z gwiazdorską obsadą wyreżyserowany przez Paolo Sorrentino. Obraz nominowany do Oscara, Złotych Globów i Złotej Palmy został także doceniony przez polskich krytyków, którzy przyznali mu Złotego Orła dla "Najlepszego filmu europejskiego" 2015 roku. "Młodość" opowiada historię słynnego kompozytora (Michael Caine)
, który wraz z rodziną spędza wakacje w luksusowym hotelu w Alpach. Artysta obiecał sobie przed laty, że już nigdy nie wróci do komponowania i dyrygowania, jednak nieoczekiwane spotkanie z wysłannikiem brytyjskiej Królowej zmusi go do rewizji swoich postanowień. W rolach głównych wystąpili także: Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano i Jane Fonda.
"Deadpool"
Fani komiksowego antybohatera podchodzili z dystansem do pierwszej ekranizacji przygód Deadpoola, obawiając się, że scenariusz zostanie zbytnio ugrzeczniony, a tym samym twórcom nie uda się oddać ducha oryginału. Niepotrzebnie. „Deadpool” to niesamowita mieszanka brutalności i wyśmiewania wszelkich tematów tabu, której można się było spodziewać po Wadzie Wilsonie.
"Kto ją zabił?"
W sobotę 28 kwietnia na kanale WP zostanie wyemitowany pierwszy odcinek miniserialu "Kto ją zabił". Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy morze wyrzuca na brzeg zwłoki 14-letniej Jenni. Śledztwo wszczyna komisarz Helli Christensen mieszkająca w sąsiedztwie rodziny zmarłej dziewczyny. W kręgu podejrzanych jest syn Christensen, tymczasem okazuje się, że do podobnej zbrodni w tej okolicy doszło czternaście lat wcześniej.
"Pod mocnym aniołem"
Ekranizacja słynnej, nagradzanej i tłumaczonej na wiele języków, powieści Jerzego Pilcha w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W książce Pilch - nie szczędząc drastycznych szczegółów - opisał zmagania z alkoholizmem, próby wyjścia z nałogu, powroty na oddział deliryków, liczne pijaństwa i trzeźwienia. W filmie Smarzowskiego, nagrodzonym między innymi Złotymi Lwami i Orłem, wystąpili Robert Więckiewicz, Kinga Preis, Andrzej Grabowski czy Jacek Braciak.
"Skazany na Bluesa"
Jedna z najgłośniejszych filmowych biografii ostatnich lat nagrodzona Orłem, Złotymi Lwami i Złotą Kaczką. Fenomenalna rola Tomasza Kota, który wcielił się w Ryszarda Riedla, nieodżałowanego lidera zespołu "Dżem". Na film „Skazany na bluesa” składają się realne zdarzenia połączone ze sobą szczyptą magicznej iluzji. Postacie występujące w filmie są wzorowane na prawdziwych postaciach “z krwi i kości", które “żyły" z bohaterem w bardzo emocjonalnych i intymnych związkach.
"Sara"
Film Macieja Ślesickiego wywołał niemały skandal obyczajowy. "Sara” opowiada o romansie młodziutkiej córki gangstera i jej o wiele starszego ochroniarza, w którego wcielił się Bogusław Linda. Złośliwi krytycy wytykali reżyserowi, że chcąc uratować film, który ich zdaniem miał bardzo wątły scenariusz, obsadził w tytułowej roli siedemnastoletnią Agnieszkę Włodarczyk. Udało się – każdy chciał zobaczyć „momenty” z udziałem nieletniej. W sobotę 25 lutego możemy się przekonać, czy film broni się po latach, czy jego jedyną zaletą jest scena erotyczna, którą żyła cała Polska.
"Krwawy diament"
Nominowany od Oscara w pięciu kategoriach (m.in. za drugoplanową rolę Leonardo DiCaprio) „Krwawy diament” przenosi widzów do Sierra Leone z czasów wojny domowej w latach 90. XX wieku. Przemytnik Danny Archer (Leonardo DiCaprio) i Solomon Vandy (Djimon Hounsou), mężczyzna z ludu Mende wyruszają wspólnie na poszukiwanie drogocennego diamentu, który ma szansę odmienić życie dwóch skrajnie różnych bohaterów.