Program TV na sobotę: "Pitbull: Nowe porządki", "Oficer i morderca", "Zbuntowana" [22‑07-2017]
Dziś w TV "Zbuntowana", jeden z najgłośniejszych filmów akcji 2015 roku, ponadto wielki hit polskich kin - "Pitbull. Nowe porządki", a także trzymający w napięciu kryminał "Oficer i morderca", który debiutuje na antenie telewizji WP. Nie zabraknie też filmu, przez scenę w którym Grażyna Wolszczak najadła się wstydu. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 22 lipca.
22.07.2017 06:41
"Ja wam pokażę"
Dziś w TV jedna z najsłynniejszych roznegliżowanych scen filmowych w polskim kinie, o której prawda wyszła na jaw po latach. W 2006 roku, kiedy na ekrany weszło "Ja wam pokażę!", wszyscy mówili tylko o roznegliżowanej Grażynie Wolszczak paradującej na ekranie w seksownym body. Kiedy Wolszczak brawurowo odgrywała tę scenę, miała 48 lat i ciało dwudziestolatki. - Scena napisana była lekko i zabawnie, granie jej w swetrze nie miało sensu. Miałam tylko jeden warunek, że body będzie klasyczne. "Mają być pełne majtki, żadne stringi". Kostiumografka obiecała, że tak będzie… - mówiła Wolszczak, która bardzo się zdziwiła, gdy po raz pierwszy założyła pamiętne body... (czytaj więcej tutaj https://film.wp.pl/ja-wam-pokaze-kulisy-slynnej-sceny-z-grazyna-wolszczak-6025227461076097g).
"Zbuntowana"
Ekranizacja bestsellerowej powieści w stylu "Igrzysk śmierci". Po wydarzeniach z części pierwszej ("Niezgodna") uciekinierzy z frakcji Nieustraszonych oraz Niezgodni muszą ukrywać się przed tropiącym ich systemem, na czele którego stoi tyranka Jeanine. Wkrótce okaże się, że próbująca uporać się z własnymi demonami Tris będzie kluczem do zmiany dotychczasowego porządku rzeczy. Rewolucja zbliża się wielkimi krokami.
"Pitbull: Nowe porządki"
Jeden z największych przebojów polskiego kina w reżyserii Patryka Vegi. Brutalny, ale momentami zabawny kryminał z udziałem Bogusława Lindy, który wciela się w rolę gangstera złamanego przeszłością. Przestępca rzuca wyzwanie policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy, który wkrótce spotyka na swojej drodze bohaterów dawnego "Pitbulla" - Gebelsa, Igora i Barszczyka. Policjanci rozpracowujący "Grupę mokotowską" zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najgroźniejszą organizacją przestępczą w Polsce i muszą ze sobą współpracować.
"Oficer i morderca"
Pułkownik Russell Williams (Gary Cole) od wielu lat służy w Kanadyjskich Siłach Powietrznych. Oficer i jego żona, wywodząca się z elity towarzyskiej Mary Elizabeth (Nahanni Johnstone), należą do najbardziej wpływowych par w kraju. Tymczasem agent federalny, detektyw Nick Gallagher (Rossif Sutherland), prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego gwałciciela i mordercy. Opinia publiczna jest zbulwersowana, gdy wykazuje on, że poszukiwanym przestępcą jest powszechnie szanowany Williams. Jego zatrzymanie przebiega w atmosferze skandalu. Wychodzi na jaw, że wojskowy całymi latami bez skrupułów oszukiwał swoich bliskich oraz współpracowników. Nikt nie domyślał się, że stawiany za wzór oficer jest w rzeczywistości brutalnym zabójcą... Historia prowadzącego podwójne życie kanadyjskiego pułkownika została oparta na autentycznych wydarzeniach.
"22 Jump Street"
Przebojowe połączenie komedii kryminalnej z kinem akcji. Historia filmu koncentruje się na dwóch oficerach policji (w rolach głównych Jonah Hill i Channing Tatum), którzy zaczynają działać pod przykrywką w szkole wyższej. Przeniknięcie do nowego otoczenia sprawia, że ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Czy studia będą dla nich prawdziwą szkołą życia?
"Miasto złodziei"
"Miasto złodziei" to trzymający w napięciu thriller kryminalny w reżyserii zdobywcy Oscara Bena Afflecka, który wcielił się również w jednego z głównych bohaterów. Film opowiada historię Charlestown, dzielnicy Bostonu, w której przed laty dochodziło do największej ilości napadów na banki. Powstała tam wyjątkowa, niewielka społeczność, w której tradycja napadów na banki była przekazywana z ojca na syna. Wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt o tym nie mówił, a już nigdy nie donosił policji.
"Funny Games US"
Jeden z najmocniejszych filmów wszech czasów, wymagający od widzów nerwów ze stali. Obraz Michaela Haneke'ego to remake, ale bardzo szczególny, bo będący jednocześnie ciekawym eksperymentem. "Funny games US" jest nową wersją jego filmu z 1997 roku, sfilmowaną ujęcie po ujęciu, zupełnie jak oryginał. Haneke nakręcił bezkompromisowy obraz o okrucieństwie, ukazując przemoc bez upiększeń, umowności i cudzysłowu. Diabelnie mocna rzecz, zdecydowanie nie dla wszystkich.
"Piłkarski poker"
Najpopularniejszy rodzimy film o tematyce sportowej, ukazujący meandry polskiej piłki w krzywym zwierciadle. Obraz miał się początkowo nazywać "Kocham piłkę", tymczasem Janusz Zaorski nakręcił film, który pod płaszczykiem komedii ukazuje prawdziwy koszmar każdego fana futbolu. "Drukowane" mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze - czy tak wygląda rzeczywistość polskiej ligi piłkarskiej? Zajrzyj za jej kulisy... Plejada najlepszych aktorów oraz ciągle aktualny i gorący temat gwarantują sto pięć minut doskonałej zabawy.