WP

Program TV na sobotę: "Sługi boże", "Bodyguard", "Księga dżungli" [11-08-2018]

Dziś w TV polski hit "Sługi boże", który wzbudził zachwyt publiczności na Festiwalu w Gdyni oraz romantyczny hit wszech czasów – "Bodyguard". W Telewizji WP pojawi się brytyjski thriller "Lista". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 11 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kevin Costner i Whitney Houston w filmie "Bodyguard"
Kevin Costner i Whitney Houston w filmie "Bodyguard" (Materiały prasowe)
WP

"Sługi boże"

Po pokazie filmu na Festiwalu w Gdyni w 2016 r. brawa publiczności nie ustawały przez 5 minut. "Sługi boże" to kino gatunkowe na najwyższym poziomie. Film został gorąco przyjęty przez festiwalową publiczność, gdyż kryminalna historia, której oś stanowią tajemnicze śmierci młodych kobiet, trzyma w napięciu i nieustannie zaskakuje. W rolach głównych Bartłomiej Topa, Julia Kijowska i Krzysztof Stelmaszyk.

"Sługi boże" – oglądaj w Kino Polska o 22:35

WP

Obejrzyj zwiastun filmu "Sługi boże":

"Bodyguard"

Kiedy ponad 25 lat temu do kin wszedł "Bodyguard", publiczność oszalała, a grający główne role Kevin Costner i Whitney Houston byli na ustach wszystkich. Muzyczny romans z 1992 r. to prawdziwy symbol minionej epoki i wspomnienie nieodżałowanej Houston, która zmarła w lutym 2012 r. Co ciekawe, scenariusz "Bodyguarda" powstał kilkanaście lat przed premierą filmu i producenci początkowo chcieli obsadzić w głównych rolach Dianę Ross i Steve'a McQueena - ale ostatecznie uznano, że cała historia nie zdobędzie przychylności widzów. O tym, w jakim byli błędzie, przekonali się znacznie później. To Kevin Costner uparł się, żeby nakręcić "Bodyguarda"; został producentem i postanowił zagrać główną rolę. To również on nalegał, by partnerowała mu Houston.

WP

"Bodyguard" – oglądaj na TVN o 20:00

"Lista"

Trzydziestoparoletni Christopher Cowin jest właścicielem niewielkiej agencji reklamowej. Po przegranej sprawie w sądzie utwierdza się w przekonaniu, że ci, którzy mają pieniądze i władzę, zawsze wygrywają. Christopher postanawia założyć witrynę THE LIST. Użytkownicy mogą tam umieszczać nazwiska skorumpowanych bogaczy - polityków, prezesów i bankierów. Niebawem każda z osób, które trafiły na listę, zostaje zamordowana. Christopher jest głównym podejrzanym.

"Lista" – oglądaj w Telewizji WP o 22:00

WP

"Księga dżungli"

Kolejna ekranizacja klasycznej opowieści Rudyarda Kiplinga o niezwykłych przygodach chłopca wychowanego w indyjskiej dżungli. Najnowszy film Disneya jest remakiem animacji z 1967 roku, jednak tym razem rysunki zastąpiono mieszanką żywych aktorów i niesamowitej grafiki komputerowej. "Księga dżungli" to bezsprzecznie jeden z najbardziej widowiskowych pokazów możliwości współczesnej animacji wygenerowanej za pomocą zaawansowanej technologii.

"Księga dżungli" – oglądaj w Polsacie o 20:10

Obejrzyj: Artur Żmijewski o roli w "Księdze dżungli":

WP

"Polowanie"

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji w Cannes 2012 r., zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia. "Polowanie" jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

"Polowanie" – oglądaj na TVP Kultura o 23:15

WP


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP