Trwa ładowanie...
do57gj7

Program TV na sylwestra: "Kill Bill", "Seksmisja", "Iceman: Historia mordercy" [31-12-2017]

Dziś w TV "Iceman: Historia mordercy" – wstrząsający film oparty na faktach, w którym hollywoodzki gwiazdor sportretował niesławnego mordercę polskiego pochodzenia. Oprócz tego oscarowy hit "Życie Pi" i jeden z najlepszych widowisk science fiction ostatnich lat - "Nowy początek". W sylwestrowy wieczór nie zabraknie również luźniejszych tematów, prezentowanych chociażby w komedii "Zróbmy sobie orgię" na kanale WP, czy wybranej przez magazyn "Film" "Polską komedią stulecia" "Sekmisji" Juliusza Machulskiego, której niegrzeczne sceny i rubaszne dialogi obrosły do dziś absolutnym kultem. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 31 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Seksmisja"
Kadr z filmu "Seksmisja" (East News)
do57gj7

"Seksmisja"

Nakręcona w 1983 r. komedia Juliusza Machulskiego to bezsprzeczny fenomen. Ta jedna z najbardziej niegrzecznych polskich komedii jest obok "Rejsu", trylogii Sylwestra Chęcińskiego czy "Misia" najbardziej kultowym filmem w historii polskiego kina. Wizja świata przyszłości, jaką zaproponował Machulski była niezwykle odważna, nawet jak na standardy kina światowego. Teksty typu "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę" czy "Albert, wychodzimy!" weszły na stałe do języka potocznego. Mimo upływu lat "Seksmisja" nie traci na popularności, gromadząc za każdym razem przed telewizorami oddane grono widzów. Jej popularność trwa nieprzerwanie od chwili premiery w maju 1984 r. Obraz Machulskiego był hitem zarówni w Polsce (ponad 11 mln widzów w kinach) jak i wielu innych krajach. W Rosji, do której trafił w wersji ocenzurowanej i pod tytułem "Nowe amazonki" obejrzało ją 40 mln widzów.

"Seksmisja" - Stopklatka TV 20:00

do57gj7

"Iceman: Historia mordercy"

"The Iceman" opowiada przerażającą historię życia Richarda Kuklinskiego - mordercy polskiego pochodzenia, który w ciągu 30 lat na zlecenie mafijnej rodziny Gambino z zimną krwią zamordował 200 osób. Film to z jednej strony obraz bezwzględnego psychopaty, metodycznie rozprawiającego się ze swoimi ofiarami, a z drugiej – czułego ojca i męża, szanowanego członka miejscowej społeczności, któremu przez dziesięciolecia udawało się ukrywać przed najbliższymi swoją prawdziwą twarz i targające nim mroczne namiętności. W roli tytułowej ceniony hollywoodzki aktor - Michael Shannon.

"Iceman: Historia mordercy" - AleKino+ HD 00:00

"Zróbmy sobie orgię"

Eric ma trzydzieści kilka lat i wypróbowane grono przyjaciół. Wszyscy spędzają ostatni wakacyjny weekend w domu należącym do rodziny Erica. Robią tak od wielu lat, ale tym razem okazja jest szczególna - jego ojciec sprzedaje dom. Eric czuje, że trzeba zakończyć ważny okres w życiu w odpowiedni sposób. Proponuje przyjaciołom zorganizowanie orgii w dawnym stylu. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

do57gj7

"Zróbmy sobie orgię" - WP 23:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Życie Pi"

Dziś w TV nagrodzony czterema Oscarami film Anga Lee, opowiadający niezwykłą historię chłopaka dryfującego na środku oceanu w szalupie, w której znajduje się również wielki tygrys. - Na samym początku myślałem, że to projekt niemożliwy do zrealizowania – mówił w wywiadzie reżyser, który zasłynął m.in. dramatem "Tajemnica Brokeback Mountain". - To było wielkie przedsięwzięcie – dodawał. Efekt pracy grafików komputerowych zapiera dech w piersiach, ale efekty specjalne to nie jedyna zaleta "Życia Pi". To po prostu niesamowita opowieść, którą trzeba poznać.

do57gj7

"Życie Pi" - Polsat 15:10

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Nowy początek"

Żadne zestawienie najlepszych filmów science fiction ostatnich lat nie może się obejść bez filmu "Nowy początek" Denisa Villeneuve’a. Dzieło reżysera "Sicario" i "Pogorzeliska" przedstawia historię wybitnej językoznawczyni, która zostaje zwerbowana do wyjątkowej misji. Kobieta dostaje zadanie porozumienia się z przybyszami z obcej planety i zweryfikowania ich zamiarów. W rolach głównych Amy Adams i Jeremy Renner. Film był nominowany do Oscara w 7 kategoriach. Ostatecznie zgarnął jedną, bardzo zasłużoną, statuetkę za najlepszy montaż dźwięku.

do57gj7

"Nowy początek" - HBO 20:10

Obejrzyj zwiastun filmu "Nowy początek":

"Kill Bill"

Kill Bill” Quentina Tarantino zaliczany jest do jednych z jego najlepszych filmów. To historia płatnej morderczyni Czarnej Mamby, która w dniu ślubu zostaje zaatakowana przez bandę swojego dotychczasowego szefa - Billa. Mamba zostaje ciężko ranna i zapada w śpiączkę. Po czterech latach letargu wraca do życia i zamierza zemścić się za dokonaną w wiejskim kościółku rzeź. "Kill Bill" jest typowym dla Tarantino filmem mieszającym różne konwencje i epatujący brutalną przemocą. Kto nie widział, zdecydowanie powinien nadrobić zaległości. Osobne słowo należy się Umie Thurman, wcielającej się w główną rolę. "Kill Bill" to prawdziwy popis jej aktorskich umiejętności.

"Kill Bill" - HBO 2 00:05


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

do57gj7

Podziel się opinią

Share

do57gj7

do57gj7