Trwa ładowanie...

Program TV na Wielką Sobotę: "Drzazgi", "Kaznodzieja z karabinem", "Mroczna Argentyna" [31-03-2018]

Dziś w TV świetnie przyjęte "Drzazgi" - jedno z największych odkryć polskiego kina ostatnich lat. Ponadto "Noe: Wybrany przez Boga", biblijne widowisko krytykowane przez arabskich cenzorów i "Kaznodzieja z karabinem" z zaskakującą rolą Gerarda Butlera. W Telewizji WP pojawi się thriller "Mroczna Argentyna" z Antonio Banderasem w roli głównej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 31 marca.

Share
Program TV na Wielką Sobotę: "Drzazgi", "Kaznodzieja z karabinem", "Mroczna Argentyna" [31-03-2018]
Źródło: Materiały prasowe
d17tzo4

"Drzazgi"

Obsypany nagrodami współczesny komediodramat opowiadający o kilku dniach z codziennego życia młodych ludzi zamieszkujących jedno ze śląskich miast. Za rolę w "Drzazgach" Karolina Piechota otrzymała nagrodę za debiut aktorski na festiwalu w Gdyni. Złote Lwy trafiły także do reżysera i montażysty. Antoni Pawlicki był z kolei nominowany do prestiżowej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawanej młodym polskim aktorom wyróżniającym się wyjątkową indywidualnością.

Argentyna, lata 70. W kraju panuje terror, wielu ludzi znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wśród zaginionych jest Cecilia, dziennikarka i żona reżysera teatralnego, Carlosa Ruedy. Kobieta przepada bez wieści wkrótce po opublikowaniu w gazecie artykułu na temat porwań. Policja nie kwapi się do poszukiwań, dlatego mąż zaginionej rozpoczyna prywatne śledztwo. Sprawy komplikują się, gdy zostaje porwana także córka Ruedów. Carlosa odkrywa u siebie dar jasnowidzenia.

d17tzo4

Obejrzyj zwiastun filmu "Mroczna Argentyna":

Gerard Butler ("300", "Gamer") i tytuł filmu mogą sugerować, że to przepełniony akcją, strzelaninami i wybujałą fantazją twórców film sensacyjny. Nic bardziej mylnego. "Kaznodzieja z karabinem" to oparty na faktach dramat, w którym znajdziemy więcej przemyśleń na temat okrucieństwa wojny niż wystrzelonych pocisków. Sam Childers (Gerard Butler) to autentyczny bohater, który swoją działalnością na południu Sudanu i w Ugandzie zapracował na przydomek "Kaznodzieja z karabinem". Mocne kino, do którego scenariusz napisało samo życie.

d17tzo4

"Spectre"

24 film z serii o przygodach Jamesa Bonda pochłonął 245 mln dol., zarabiając "bagatela" 880 mln. Ogromny budżet pozwolił nakręcił mnóstwo niesamowitych scen w zjawiskowych sceneriach, z luksusowymi samochodami i gwiazdorską obsadą. U boku Daniela Craiga pojawili się m.in. Monica Bellucci i nagrodzony Oscarem Christoph Waltz. Akcja, która znów toczy się w wielu urokliwych i zróżnicowanych lokalizacjach, wciąga, a intryga, w którą wmieszani są pracownicy brytyjskiego parlamentu, próbuje przemycić kilka istotnych pytań o granicę kontroli rządu nad obywatelami. "Spectre" to idealna propozycja na sobotni wieczór przed telewizorem, w której widowiskowe akcje są uzupełnione świetnym humorem.

Obejrzyj zwiastun filmu "Noe: Wybrany przez Boga"

"Noe: Wybrany przez Boga"

Ekranizacja biblijnej opowieści o mężczyźnie budującym wielką łódź dla swojej rodziny i wszystkich gatunków zwierząt. Produkcja pochłonęła 125 mln dol. i można w niej zobaczyć takie gwiazdy jak Russell Crowe, Anthony Hopkins czy Emma Watson. Co ciekawe, "Noe: Wybrany przez Boga" wzbudził protest cenzorów z Kataru, Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy zakazali pokazywania filmu w lokalnych kinach. Powód: treść obrazu jest sprzeczna z naukami islamu. W szczególności, chodzi o to, iż islam zabrania personifikacji postaci proroka, jakim jest tytułowy Noe.

d17tzo4

"Lektor"

Oparta na powieści Bernarda Schlinka produkcja opowiada historię piętnastoletniego Michaela Berga, który nawiązuje gorący romans ze starszą od siebie Hanną Schmitz. Pewnego dnia kobieta znika bez śladu, czym łamie młodemu chłopakowi serce. Po latach Michael, jako student prawa, bierze udział w procesie sądowym nazistowskich zbrodniarzy. Okazuje się, że na ławie oskarżonych zasiada Hanna, która w czasie II wojny światowej sprawowała funkcję strażniczki w obozie zagłady w Auschwitz. Przejmujące i świetne zrealizowane kino. W rolach głównych David Kross, Ralph Fiennes oraz nagrodzona Oscarem Kate Winslet.

d17tzo4

Podziel się opinią

Share
d17tzo4
d17tzo4