Trwa ładowanie...
dtmmn50

Radosław Sikorski nabija się z miażdżącej krytyki "Smoleńska". "Sprawiedliwa ocena kłamliwego gniota"

Były minister spraw zagranicznych i niedoszły kandydat na prezydenta RP odnotował "sukces" kontrowersyjnego filmu w reżyserii Antoniego Krauze. Na Twitterze Sikorski zauważył, że "Smoleńsk" wspiął się na 56. pozycję na liście najgorszych filmów wszech czasów i określił go mianem "kłamliwego gniota".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera filmu "Smoleńsk" wywołała skrajne emocje. Na zdjęciu zniszczony billboard reklamujący film
Premiera filmu "Smoleńsk" wywołała skrajne emocje. Na zdjęciu zniszczony billboard reklamujący film (Forum, Fot: Grzegorz Kozakiewicz)
dtmmn50

- My tu gadu gadu, a w międzyczasie "Smoleńsk" wspiął się na #56 miejsce na liście najgorszych filmów wszech czasów – czytamy na Twitterze Radosława Sikorskiego, który krótko po publikacji wpisu wdał się w "dyskusję" ze Sławomirem Cenckiewiczem. Na szczęście panowie doszli do porozumienia, kiedy po wymianie zdań okazało się, że złe filmy jednoczą ponad podziałami.

Historyk znany z opisywania relacji Lecha Wałęsy z SB, odniósł się do twitta Sikorskiego, pisząc: "Fakt tragiczny".

- Sprawiedliwa ocena kłamliwego gniota z dwoma wybuchami, który pomagał na tragedii robić radykalną politykę. Wasz wstyd – zaatakował Cenckiewicza były minister w kolejnym wpisie.

dtmmn50

- Pan Minister idzie dalej, ja krytykuję film który jest totalnie słaby – zripostował historyk, na co Sikorski przyznał Centkiewiczowi rację.

Twitter

Pod wpisem Sikorskiego internauci żartowali m.in., że "Smoleńsk" byłby na podium najgorszych filmów strony IMDb, gdyby w obsadzie znalazł się Piotr Gulczas, a w fotelu reżysera zasiadł Jerzy Gruza.

dtmmn50

Przypomnijmy, że o polskim akcencie na liście najsłabiej ocenianych filmów wszech czasów prestiżowego serwisu IMDB informowaliśmy już w lutym (więcej tutaj). W tamtym czasie "Smoleńsk" znajdował się w pierwszej setce, ale o kilkadziesiąt pozycji niżej. Rzeczony ranking tworzony jest i aktualizowany w oparciu o głosy zarejestrowanych internautów.

#dziejesiewkulturze: polski akcent na liście najgorszych filmów wszech czasów:

dtmmn50

Podziel się opinią

Share

dtmmn50

dtmmn50