Trwa ładowanie...

"Smoleńsk" w największej bazie filmowej IMDb. Słowa kluczowe opisujące film: "teoria konspiracyjna", "duchy"

Nie milkną kontrowersje wokół „Smoleńska”, który wchodzi do kin 9 września. O filmie Antoniego Krauzego mogą dowiedzieć się już wszyscy anglojęzyczni wielbiciele filmu, ponieważ informacja o nim została umieszczona w największej międzynarodowej bazie filmowej IMDb. Na początku film został w niej opisany jako „dramat przygodowy fantasy”, ale po kilku godzinach od publikacji poprawiono go na "dramat". Zostały słowa kluczowe opisujące fabułę: "teoria konspiracyjna" i "duchy".

Share
"Smoleńsk" w największej bazie filmowej IMDb. Słowa kluczowe opisujące film: "teoria konspiracyjna", "duchy"
Źródło: Materiały prasowe
d3jw314

Kategoria fantasy w serwisie IMDb oznacza, że w produkcji sceny ze zjawiskami nadprzyrodzonymi są kluczowym elementem fabuły. Z pewnością nie tak o swoim filmie myśli Antoni Krauze, który przyznał, że nakręcił film fabularny, ale wiele razy podkreślał, że zależało mu na jak najbardziej wiarygodnym obrazie katastrofy. Jarosław Kaczyński powiedział wprost, że "to film, który mówi prawdę". Jak wiemy z pierwszych nieoficjalnych recenzji, w filmie pojawiają się wyraźne sugestie, że na pokładzie samolotu był wybuch i najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy jest zamach.

IMDb jest tworzony przez użytkowników serwisu, ale redaktorzy moderują wpisy przed publikacją. Nie oznacza to jednak, że baza ponad 3 milionów filmów i 6 milionów osób jest wolna od błędów. Trudno powiedzieć czy przypisanie filmowi "Smoleńsk” kategorii „fantasy” i „film przygodowy” było pomyłką czy żartem

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Po poprawkach film jest opisany neutralnie jako "dramat", ale w kluczowych słowach opisujących fabułę znalazły sie określenia "teoria konspiracyjna" i "duchy". Nie wiemy, jaki gatunek reprezentuje film Antoniego Krauzego, ponieważ dziennikarze nie zostali wpuszczeni na oficjalną premierę. Recenzję napiszemy w piątek, gdy wejdzie do kin. Odpowiemy w niej na pytanie, czy filmowi Antoniego Krauzego jest bliżej do „KatyniaAndrzeja Wajdy czy może raczej do „Opowieści z Narnii”.

d3jw314

Link do wpisu w IMDb znajduje się TUTAJ.

d3jw314

Podziel się opinią

Share
d3jw314
d3jw314