Trwa ładowanie...
bond
27-01-2011 13:24

Reżyser nowego Bonda stawia na ekologię

Reżyser nowego Bonda stawia na ekologię
d10tv5y
d10tv5y

Ekotrend opanował Hollywood. Zielony styl życia propagują dziś niemal wszystkie największe gwiazdy kina. Celebryci budują ekologiczne domy, ratują zwierzęta, korzystają z energii słonecznej, a nawet produkują filmy w sposób przyjazny dla środowiska. Tak powstała “Para na życie” (“Away we go”) w reżyserii Sama Mendesa. Jej twórca już niebawem przystąpi do realizacji najnowszej części Bonda, tymczasem do naszych kin trafi ta niepoprawnie optymistyczna komedia dla zakochanych, w której każdy szczegół realizowany był z miłością do świata.

Romantyczna opowieść o młodych rodzicach, którzy poszukują swojego miejsca na ziemi, powstawała z niezwykłą dbałością o środowisko. Podczas produkcji tego filmu korzystano z alternatywnych źródeł energii; 49% odpadów poddano recyklingowi i kompostowaniu, a także znacznie zredukowano emisję dwutlenku węgla. Inicjatywę podchwycili aktorzy i członkowie ekipy, zaopatrując się w produkty przyjazne dla środowiska, a elementy planów zdjęciowych oraz rekwizyty oddano organizacjom typu Build the Green lub przeznaczono do wykorzystania przy innych filmach.

„ Reakcja ekipy była wspaniała” – mówi Jo Winkler–Ioffreda - producentka i propagatorka ekologicznego podejścia. „Ludzie troszczą się o środowisko i zdają sobie sprawę, jak ważne jest to, żeby podejmować działanie we własnym zakresie. Mam nadzieję, że przy następnej okazji postarają się wprowadzić w życie przynajmniej część rozwiązań, jakie wdrożyliśmy przy produkcji Pary na życie ”. „ Najbardziej niezwykłe jest to, że uświadamiasz sobie, jak niewielkiego wysiłku wymaga dbanie o środowisko i jak wymierne efekty to przynosi” – przyznaje grający jedną z głównych ról, John Krasinski.

Wspólna inicjatywa znalzła swoje odbicie równiż w samym filmie. Niezwykła atmosfera na planie, zaowocowała ciepłą, optymistyczną komedią o radości życia we dwoje. Efekt tej realizacji będzie można zobaczyć już niebawem na ekranach kin - "Para na życie" Sama Mendesa w kinach już 11 lutego.

d10tv5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10tv5y