Trwa ładowanie...
d4i5l5q

Rodzina komika pozwała producenta rowerów. "To niegodne wykorzystanie jego nazwiska"

Chris Farley został zapamiętany jako sympatyczny grubas i właśnie do takiego wizerunku nawiązuje producent rowerów na grubych oponach. Stawką konfliktu może być nawet 10 mln dol.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chris Farley zmarł w wieku 33 lat
Chris Farley zmarł w wieku 33 lat (Materiały prasowe)
d4i5l5q

W grudniu minie 21 lat od przedwczesnej śmierci Chrisa Farleya. Aktor komediowy znany z takich hitów jak "Wielki biały ninja" czy "Tomcio Grubasek" przedawkował narkotyki w wieku 33 lat.

"The Wisconsin State Journal" donosi, że rodzina zmarłego komika złożyła pozew przeciwko firmie Trek Bicycle. Renomowany producent rowerów ma w swojej ofercie modele na grubych oponach (tzw. fat bikes), które noszą nazwę Farley. Zdaniem spadkobierców aktora Trek bezprawnie i niewłaściwie wykorzystał nazwisko zmarłego, kojarząc wizerunek znanego grubasa z "grubymi rowerami".

Spór między rodziną Farleya a Trek Bicycle ciągnie się od zeszłego roku, kiedy złożono pierwszy pozew w sądzie w Kalifornii. Teraz uznano, że sprawa powinna być skierowana do sądu federalnego w Wisconsin, gdzie mieści się siedziba producenta rowerów i rodzinne miasto Chrisa Farleya.

d4i5l5q

Spadkobiercy aktora szacują, że przez działalność Trek Bicycle mogli ponieść straty przekraczające 10 mln dol.

Materiały prasowe

Chris Farley przed karierą filmową dał się poznać jako zdolny komik występujący w "Saturday Night Live" u boku takich sław jak Adam Sandler, Chris Rock czy David Spade. Przez 5 lat wystąpił w kilkunastu filmach kinowych i telewizyjnych. Zostawił po sobie także kilka niedokończonych projektów, m.in. dubbing "Shreka", gdzie podkładał głos tytułowemu bohaterowi (zdążył nagrać 85 proc. całości). Farley miał grać główną rolę w "Telemaniaku", która trafiła do Jima Carreya, i w trzeciej części "Pogromców duchów".

Obejrzyj: Czy politycy oglądają "Ucho prezesa"? "Mam nadzieję, że się uśmiechają, nawet kwaśno"

d4i5l5q

Podziel się opinią

Share

d4i5l5q

d4i5l5q