Trwa ładowanie...
sam mendes

Sam Mendes na czele jury festiwalu w Wenecji

Share
Sam Mendes na czele jury festiwalu w Wenecji
d3erz4x

Brytyjski reżyser teatralny i filmowy Sam Mendes stanie na czele jury 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Kolejna edycja prestiżowego festiwalu odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 10 września. Stanowisko dyrektora artystycznego imprezy nadal piastować będzie Alberto Barbera. W Samie Mendesie widzi on twórcę, który zachwyca zarówno krytykę, jak i masową publiczność, i to niezależnie od kultury i szerokości geograficznej.

- Zaproszenie Alberta Barbery, żebym przewodniczył obradom jury festiwalu w Wenecji, jest dla mnie zaszczytem - skomentował Mendes. - To miejsce zawsze było dla mnie bardzo ważne. Jako student przez trzy miesiące pracowałem w muzeum sztuki współczesnej Peggy Guggenheim Collection. Moim najszczęśliwszym wspomnieniem festiwalowym jest wenecka premiera "Drogi do zatracenia".

d3erz4x

"Droga do zatracenia" startowała w konkursie weneckim w roku 2002.

Na czele jury poprzedniej, 72. edycji weneckiego festiwalu stał Alfonso Cuaron.

Ostatnie filmowe dzieło Sama Mendesa w kinach to "Spectre". Obecnie artysta przygotowuje się do realizacji obrazu "The Voyeur?s Motel" na podstawie nieopublikowanej jeszcze powieści Gaya Talese o mężczyźnie, który przez 35 lat szpiegował gości w swoim hotelu. Producentem filmu jest Steven Spielberg.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3erz4x

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3erz4x
d3erz4x