Trwa ładowanie...
d19xzay
Aktualności

Sarah Gadon zabójczą pokojówką

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarah Gadon zabójczą pokojówką
d19xzay

Sarah Gadon wystąpi w miniserialu "Alias Grace".

Projekt oparty jest na powieści Margaret Atwood. Opublikowana w 1996 roku książka, znana w Polsce pod tytułem "Grace i Grace", to oparta na faktach, rozgrywająca się w XIX wieku historia kanadyjskiej pokojówki Grace Marks. Jako szesnastolatka kobieta została skazana po głośnym procesie na karę śmierci za brutalne zabójstwo swego chlebodawcy oraz jego gospodyni i równocześnie kochanki. Jej wspólnik i domniemany kochanek, James McDermott, został powieszony, natomiast wyrok Grace ze względów humanitarnych zamieniono na dożywocie. Ponad trzydzieści lat, aż do uniewinnienia, spędziła początkowo w domu dla obłąkanych, a następnie w więzieniu.

W książce śledzimy rozmowę doktora Simona Jordana, specjalisty od chorób psychicznych, z Grace, która nie pamięta dnia morderstwa. Jordan próbuje dojść, czy Marks jest bezwzględną kryminalistką czy kobietą niepoczytalną.

W 6-odcinkowej ekranizacji książki w roli głównej zobaczymy kanadyjską aktorkę Sarah Gadon, która ostatnio wystąpiła w miniserialu "11.22.63". Projekt wyreżyseruje dla Netfliksa Mary Harron ("American Psycho", "I Shot Andy Warhol"). Sarah Polley zajęła się produkcją. Zdjęcia ruszają w sierpniu i będą realizowane w Ontario.

d19xzay

Podziel się opinią

Share
d19xzay
d19xzay