Trwa ładowanie...

Sceny intymne okazały się za mocne. Widzowie byli zaskoczeni filmem TVP

9 listopada do oferty TVP VOD+ trafił jeden z najciekawszych polskich filmów 2023 r. – "Filip". Produkcja TVP zaskoczyła krytyków i widzów nie tylko wysoką jakością, ale także śmiałymi scenami erotycznymi. W trosce o młodego widza powstała dla szkół ocenzurowana wersja filmu.

Maja Szopa wcieliła się w postać SaryMaja Szopa wcieliła się w postać SaryŹródło: Facebook
dg88ydq
dg88ydq

Takiej produkcji po Telewizji Polskiej mało kto się spodziewał. Ekranizacja na poły autobiograficznej powieści Leopolda Tyrmanda jest bowiem nie tylko bardzo dobrym, nowoczesnym filmem (reżyser Michał Kwieciński został wyróżniony Srebrnymi Lwami, nagrodzone zostały również zdjęcia i charakteryzacja), ale także obrazem niepozbawionym odważnych scen erotycznych. Na tyle odważnych, że trzeba je było usunąć w wersji dla szkół.

Jak możemy przeczytać na platformie edukacyjnej filmwszkole.pl, "'Filip' ma szansę zaintrygować uczniów świeżą, nieoczywistą perspektywą na wojenną tematykę. To także wnikliwy portret ciekawego, niejednoznacznego bohatera, z którym uczniowie łatwo będą mogli się utożsamić. Film zawiera w sobie wiele edukacyjnych wątków i zainspiruje do wartościowych dyskusji na zajęciach języka polskiego, historii i godzinie wychowawczej".

FILIP TEASER 30S. (w kinach od 3 marca 2023)

Produkcja TVP to historia młodego mężczyzny, który pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia: otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Sęk w tym, że żyje w sercu nazistowskich Niemiec podczas drugiej wojny światowej i ukrywa swoje żydowskie pochodzenie.

Temat ciekawy, ale raczej bez większego komercyjnego potencjału. Tak się mogło wydawać. "Filip" okazał się jednak w kinach dużym przebojem. Na początku marca bieżącego roku podczas premierowego weekendu film zgromadził przed dużym ekranem ponad 50 tys. widzów. W sumie obejrzało go w kinach około 250 tys. osób.

dg88ydq

W sierpniu "Filip" miał premierę na platformie streamingowej Netfliksa, gdzie również cieszył się dużą popularnością. Dramat Michała Kwiecińskiego w podsumowaniu najchętniej oglądanych produkcji w Polsce przez długi czas zajmował miejsce w czołowej dziesiątce, a przez pewien czas popularnością ustępował jedynie hollywoodzkiej superprodukcji "Misja Stone".

Na początku listopada "Filip" niejako wrócił do domu, gdyż został dodany do oferty TVP VOD+, gdzie można go oglądać w ramach pakietu.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dg88ydq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg88ydq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj