Trwa ładowanie...
sekrety morza
06-05-2015 08:40

''Sekrety morza'' przedpremierowo w majowej trasie Kina Orange

''Sekrety morza'' przedpremierowo w majowej trasie Kina OrangeŹródło: mat. dystrybutora
dkprqib

W majowym repertuarze Kina Orange dużym wydarzeniem będą przedpremierowe pokazy „Sekretów morza”, wyjątkowej bajki nominowanej do Oscara. Z myślą o nieco starszej młodzieży odbędą się natomiast seanse filmów „Chappie” oraz „Karski i władcy ludzkości”. Repertuar dla dorosłych to kontynuacja najpopularniejszych polskich tytułów ostatnich miesięcy - „Body/Ciało” oraz „Disco Polo”. Obok nich na afiszu znalazł się hollywoodzki hit „Szybcy i wściekli 7” oraz horror „Oculus”. Majowa trasa Kina Orange to ostatnia część tournee przed wakacjami.

Sekrety morza” śmiało mogą powalczyć o miano najpiękniejszej bajki roku – opowieść, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, zachwyciła recenzentów na całym świecie. Mocnym elementem filmu jest strona wizualna, nawiązująca do tradycyjnej animacji. Bajka zdobyła rzesze fanów wśród dzieci z różnych krajów, jak i uznanie branży filmowej w postaci nominacji do tegorocznych Oscarów. Polskiej wersji językowej dodaje atrakcyjności doskonały dubbing, na czele którego – w roli mamy i taty – stoją znani i lubiani Małgorzata Kożuchowska i Arkadiusz Jakubik. Przy okazji tego tytułu Kino Orange po raz pierwszy w historii organizuje pokazy przedpremierowe. Możliwość obejrzenia „Sekretów morza” przed ogólnopolską premierą kinową będą mieć widzowie Kina Orange w Kaletach (6 maja) i w Strzelcach Opolskich (7 maja).

Obok tytułu dla najmłodszych Kino Orange przygotowało wydarzenia także dla młodzieży. Pod koniec maja, z okazji Dnia Dziecka, odbędą się seanse filmu „Chappie”, futurystycznej baśni o uroczym policyjnym androidzie. Podczas seansów edukacyjnych pokazany zostanie zrealizowany w nowatorskiej formule, łączącej unikalne materiały archiwalne i sekwencje animowane, film laureata prestiżowej nagrody EMMY, Sławomira Grünberga. Historia Jana Karskiego – bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, którego amerykański „Newsweek” uznał za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku, zatytułowana „Karski i władcy ludzkości”, zawiera wypowiedzi osób, które go znały – m.in. Władysława Bartoszewskiego i Zbigniewa Brzezińskiego.

dkprqib

Majowe propozycje dla dorosłych to najnowsza część hitu „Szybcy i wściekli”, która cieszy się wśród widzów szczególnie dużym powodzeniem, oraz horror “Oculus”, realizacja producentów filmów „Paranormal activity” i „Martwe zło”. Polskie kino reprezentować będą najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej „Body/ciało” i przebojowe „Disco Polo”.

Miejscowości, które Kino Orange odwiedzi w maju, to ostatnie wizyty przed wakacyjną przerwą. Do tej pory, w sezonie 2014/2015, Kino Orange odwiedzając 81 miejscowości we wszystkich 16 województwach działało łącznie 180 dni, pokazując wyselekcjonowane filmy z aktualnego repertuaru. Celem Kina Orange jest pokazywanie publiczności w miejscowościach, w których na co dzień nie ma kin, najbardziej pożądanych produkcji na rynku, kładąc jednocześnie duży nacisk na promocję polskiej twórczości. Ponad połowę z prawie 1000 seansów stanowiły pokazy polskich filmów, a największymi frekwencyjnymi hitami minionego sezonu zostały „Miasto 44”, „Bogowie”, „Disco Polo” i oscarowa „Ida”. Wybranym seansom „Miasta 44”, „Bogów”, „Carte Blanche” i „Ziarna Prawdy” towarzyszyły spotkania publiczności z gwiazdami – Robertem Więckiewiczem, Zosią
Wichłacz, Karoliną Staniec, Filipem Gurłaczem, Maurycym Popielem, Magdaleną Czerwińską, Rafałem Zawieruchą, Tomaszem Ziętkiem oraz reżyserem Jackiem Lusińskim.

dkprqib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkprqib