Trwa ładowanie...
sicario
07-09-2015 14:33

''Sicario'': Jóhann Jóhannsson tajną bronią Denisa Villeneuve'a

''Sicario'': Jóhann Jóhannsson tajną bronią Denisa Villeneuve'a
d1t0s67
d1t0s67

25 września do naszych kin trafi obraz "Sicario" Denisa Villeneuve'a z muzyką Jóhanna Jóhannssona.

Reżyser pragnął, aby muzyka oddała pełnię napięć i niepewności świata, w którym rozgrywa się akcja filmu. Motywy muzyczne w "Sicario" to przejmujące utwory, które idealnie pasują do ostrych scen akcji oraz doskonale odzwierciedlają emocje bohaterów.

Pod tym adresem można znaleźć zapowiedź soundtracku.

Jóhannsson specjalizuje się w muzyce neoklasycznej. Przyznaje, że ma "obsesję na punkcie dźwięków i minimalistycznej formy, za pomocą której można wyrazić rzeczy w najprostszy sposób - im prostsza forma, tym łatwiejszy do odbioru przekaz", a jego "idealna muzyka to taka, która łączy dźwięki elektroniczne z akustycznymi". Zaczynał od grania w zespole rockowym, a jego pierwsza solowa płyta wydana w 2002 roku zawierała utwory, które skomponował na potrzeby działalności Teatru Englabörn. Przez lata współpracował z teatrami w Norwegii, Danii i Australii oraz z orkiestrą. Następnie zaczął tworzyć soundtracki, pracował w sumie przy ponad 20 filmach. Obecnie współpracuje także z Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

d1t0s67

"Sicario" to brutalny portret świata handlu narkotykami, wewnątrz którego każdy zostaje zmuszony do przedefiniowania wyznawanych wartości.

Młoda agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

W obsadzie znaleźli się także Benicio Del Toro, Josh Brolin i Jon Bernthal.

d1t0s67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t0s67