Trwa ładowanie...
d8vby6g

Skandal w Gdyni jeszcze bardziej wypromował "Kler". Zwiastun ma już ponad 2 miliony wyświetleń

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiegł końca. Nikogo nie powinno dziwić, że największe kontrowersje wzbudził film "Kler". Smarzowski nie dostał "Klakiera", ale i tak wyszedł na swoje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Smarzowski
Wojciech Smarzowski (East News, Fot: East News)
d8vby6g

Choć 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni już za nami, to ciągle słychać echo skandalu po tym wydarzeniu. Radio Gdańsk miało odwołać nagrodę Złotego Klakiera, bo najdłużej oklaskiwanym filmem okazał się być "Kler". Smarzowski statuetki nie zgarnął, ale dzięki temu jeszcze bardziej wypromował swój "obrazoburczy" dla co poniektórych film.

*ZOBACZ TAKŻE: Podsumowujemy 43. FPFF w Gdyni. "Kler" pierwszym wyborem *

Radio Gdańsk nie przyznało w tym roku Złotego Klakiera, czyli nagrody dla najdłużej oklaskiwanego filmu na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za tą decyzją stoi prezes zarządu Radia Gdańsk. Powód? Wygrać miał "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

d8vby6g

Smarzowskiego ukarano za to, jak pokazał obraz Kościoła Katolickiego w "Klerze". Kontrowersje wokół filmu przyniosły mu rozgłos na długo przed premierą. Zwiastun najnowszego dzieła reżysera bije rekordy wyświetleń na YouTube. Taką zależność zauważył Tomasz Jawor z Kina Świat.

Materiał prasowy
d8vby6g

Zapowiedź prawdopodobnie najgłośniejszego filmu w tym roku, możecie zobaczyć tutaj:

Kinowa premiera filmu "Kler" już 28 września.

d8vby6g

Podziel się opinią

Share

d8vby6g

d8vby6g