Trwa ładowanie...
d2wx9dk

Skazana na śmierć za niewinność. Prawda zwyciężyła dopiero po 17 latach

Głośna historia Sonii "Sunny" Jacobs, opisana w książce "Skradzione życie", doczeka się pełnometrażowej ekranizacji. Kobieta skazana na śmierć za zamordowanie dwóch policjantów spędziła za kratami 17 lat. Dziś pomaga niesłusznie skazanym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sunny Jacobs i jej partner Jesse Tafero byli niesłusznie skazani za podwójne morderstwo. Tafero został stracony dwa lata przed uwolnieniem Jacobs
Sunny Jacobs i jej partner Jesse Tafero byli niesłusznie skazani za podwójne morderstwo. Tafero został stracony dwa lata przed uwolnieniem Jacobs (Getty Images)
d2wx9dk

O planach zekranizowania wspomnień Sunny Jacobs dowiedział się "The Hollywood Reporter". Projektem o roboczym tytule "Stolen Time" zajmuje się studio Amblin. Praca nad filmem jest na wczesnym etapie, ponieważ dopiero trwają rozmowy ze scenarzystami, którzy mieliby zaadaptować autobiograficzną książkę Jacobs. Producentką filmu została Juliet Blake, współpracująca wcześniej z Amblinem nad "Podróżą na sto stóp" (2014) z Helen Mirren w roli głównej.

Obejrzyj: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

W książce "Stolen Time" z 2007 r. (polskie wydanie nosi tytuł "Skradzione życie") poznajemy historię 28-letniej matki dwóch córek, która w 1976 r. wraz ze swoim partnerem została oskarżona o zamordowanie dwóch policjantów. Sąd na Florydzie uznał ich winnymi zbrodni i orzekł o karze śmierci. Kluczowe w sprawie były fałszywe zeznanie mężczyzny, który po latach okazał się sprawcą rzeczonych morderstw.

d2wx9dk

Przez pięć lat Sunny Jacobs siedziała w odosobnieniu czekając na egzekucję. Po tym czasie sąd najwyższy zmienił jej karę na dożywocie.

Zobacz także: "Utracone dzieci Atlanty" - zagadka uprowadzeń i morderstw dzieci wraca po 40 latach

  Sunny Jacobs (po prawej) i aktorka Stockard Channing, która grała ją w przedstawieniu, 2012/Getty Images

Prawda na temat morderstwa wyszła na jaw w 1992 r. Do tego czasu partner Jacobs został stracony, rodzice ponieśli śmierć w wyniku wypadku, a dzieci dorosły. Po 17 latach od aresztowania wyszła na wolność i założyła The Sunny Center – miejsce wsparcia dla niesłusznie skazanych i zwolnionych z więzienia.

Życiowy dramat Sunny Jacobs doczekał się adaptacji teatralnej oraz filmu telewizyjnego "The Exonerated" (2005). Główną bohaterkę zagrała w nim Susan Sarandon.

d2wx9dk

Podziel się opinią

Share

d2wx9dk

d2wx9dk