Trwa ładowanie...
d455cxo
Aktualności
+1

''SM'': To trzeba zobaczyć! [wideo]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''SM'': To trzeba zobaczyć! [wideo]
(Materiały promocyjne)
d455cxo

Prapremierowy pokaz filmu "SM" (2014) odbędzie się 7.01.2014 (wtorek) o godz. 18.00 w Teatrze na Plaży (al. Mamuszki 2, Sopot).

"SM" (2014) to filmowa opowieść o niezwykłych ludziach i ich równie niezwykłych kolejach losu. Trzy intymne rozmowy o pasji, buncie i cierpieniu. Podróż w głąb ludzkiej psychiki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie - jak duże znaczenie dla naszego życia mają siła woli czy hart ducha? To wreszcie dokument o trójce chorych na SM, którzy w chwili otrzymania diagnozy będącej wyrokiem, postanowili odmienić dotychczasowe życie i na przekór wszystkiemu żyć.

Bohaterami filmu są: Emilia Ratajczak, Wojciech Stańko i Gabriela Zenka. Każdy z nich jest w innym wieku, na innym etapie życia. Wszyscy otrzymali "wyrok bez odwołania" - jak mówi Emilia. Czy można żyć z wyrokiem? Jakie formy wyrazu może przyjąć bunt przeciw nieuniknionemu?

d455cxo

Jak wiele wysiłku kosztuje ciągła walka o własną pasję? O swoje bycie tu i teraz? Bo w gruncie rzeczy "SM" nie jest filmem o chorobie, a o pasji. Pasji, która w rzeczywistości jest tożsama z niestrudzoną wolą życia.

Występują: Emilia Ratajczak, Wojciech Stańko, Gabriela Zenka
* Scenariusz i reżyseria:* Ilona Bidzan
Zdjęcia, montaż, animacje: Jan Wilkiewicz
Muzyka: Wojciech Noskowiak
* Dźwięk: Piotr Pastuszak
*
Organizacja produkcji: Maja Baczyńska, Ewelina Raszeja

d455cxo

Podziel się opinią

Share
d455cxo
d455cxo