Trwa ładowanie...
joanna kulig
09-02-2012 15:39

''Sponsoring'': Krystyna Janda o Joannie Kulig [wideo]

''Sponsoring'': Krystyna Janda o Joannie Kulig [wideo]Źródło: Kino Świat
d1uj83j
d1uj83j

Jest taką zmysłową aktorką. Szalenie seksowną na ekranie, a równocześnie bardzo niewinną. Nie było od dawna kogoś takiego” – tak o *Joannie Kulig opowiada Krystyna Janda, jedna z najwybitniejszych aktorek w historii polskiej kinematografii. Obie panie spotkały się na planie filmu „Sponsoring”, który w naszych kinach zagości już 17 lutego.*

W obrazie Szumowskiej Janda wcieliła się w filmową matkę Kulig, która odkrywa, że studiująca w Francji córka uprawia sponsoring. „To kobiety bardzo sobie bliskie o podobnym losie, lękach i wątpliwościach, żyjące w świecie mężczyzn, którym trzeba się w jakiś sposób poddać. Rozumie to jedna i druga, tylko że jedna czerpie z tego korzyści, a druga uważa, że tak ma być.

Wideo-wywiad z Krystyną Jandą:

To nie pierwsze spotkanie obu aktorek. W przeszłości występowały wspólnie w spektaklu „Wassa Żeleznowa" Maksyma Gorkiego. Ten teatralny epizod zapisał się w pamięci Kulig jako prawdziwe „zderzenie czołowe” dwóch podobnych osobowości, obfitujące w ciągłe potyczki wynikające z szybkiego emocjonalnego reagowania obu stron. „Byłyśmy jak dwie wojny” – żartuje młoda gwiazda „Sponsoringu”. Tym większe było jej zdziwienie, gdy ponowne spotkanie z Jandą odbyło się w aurze wzajemnej życzliwości. „Było bardzo spokojnie. (…) Być może teatr pozwolił się nam dotrzeć.

d1uj83j

W filmie, który zachwycił krytyków we Francji i znalazł dystrybutorów w ponad 30 krajach na całym świecie, reżyserka Małgorzata Szumowska wnika w fascynujący świat młodych call girls, ukazując czego pragną kobiety i o czym marzą mężczyźni, a boją się powiedzieć. Joanna Kulig i Krystyna Janda wystąpiły u boku laureatki Oscara i Cezara Juliette Binoche. Międzynarodową ekipę aktorską uzupełniają Andrzej Chyra, Anais Demoustier oraz Louis-Do Le Lencquesaing. „Sponsoring” zagości w naszych kinach 17 lutego, a już jutro otworzy prestiżową Panoramę Special 62. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

d1uj83j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uj83j