Trwa ładowanie...

Sprawił, że Sharon Stone, Victoria Beckham i Paris Hilton pokochały nagość

Sprawił, że Sharon Stone, Victoria Beckham i Paris Hilton pokochały nagośćŹródło: Vue Movie Distribution
des8l0j
des8l0j

Dzięki niemu Sharon Stone, Victoria Beckham i Paris Hilton mogły publicznie pokazać się w przezroczystych kolekcjach odważnie eksponujących biust. To właśnie Yves Saint Laurent rozpoczął prawdziwą modową rewolucję, która uwolniła pokolenia kobiet. Sekrety niezwykłego życia i zjawiskowych kolekcji tego geniusza mody ujawnia film „Yves Saint Laurent”, który do kin trafi już 30 maja.

To dzięki YSL czerwona szminka przestała być synonimem rozpusty, a za męskie spodnie czy przezroczyste bluzki przestano wyrzucać z restauracji. Tak, to prawda! Jeszcze w latach 60-tych Nan Kempner, ubraną w zaprojektowany przez YSL smoking wyproszono z nowojorskiej restauracji Le Côte Basque, uznając jej strój za nieodpowiedni. W rewanżu – kobieta zdjęła spodnie, zamieniając górę stroju w tunikę. „To był dla nich horror, szok. Ludzie witali się ze mną, nie spoglądając w oczy dlatego, że miałam na sobie spodnie. W ich oczach musiałam być prostytutką rodem z Babilonu” – zwierzała się redaktorka paryskiego Vogue’a, Susan Train, która postanowiła ubrać się podobnie na jeden z dużych eventów. „Widząc mnie ludzie krzyczeli wniebogłosy” - podobna reakcja spotkała piosenkarkę Françoise Hardy, która postanowiła wystąpić w takim „męskim stroju” na swoim koncercie. Smokingi autorstwa YSL zachwyciły Catherine Deneuve (wieloletnią przyjaciółkę projektanta), Lisę Minnelli czy żonę Micka Jaggera – Biancę.

(Yves Saint Laurent, Paryż, 1950 rok - fot. AFP)

des8l0j

„W epoce, gdy kobiety wciąż żyły w gorsecie rozmaitych ograniczeń, YSL potrafił dostosować ubranie do potrzeb nowoczesnej kobiety. Nie był świadkiem epoki, lecz zmieniał swoje czasy. Nie bał się zaproponować kobietom strojów męskich, jak spodnie czy smoking, tak, by nie traciły nic ze swej kobiecości. W tamtych czasach była to prawdziwa rewolucja” - mówi reżyser filmu „Yves Saint Laurent”, Jalil Lespert.

W filmie „Yves Saint Laurent” w roli genialnego projektanta zobaczymy niezwykle utalentowanego Pierre’a Niney, którego magazyn „Elle” określił „objawieniem francuskiego kina”. Film rozpoczyna się w 1957 roku. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia.

Zwiastun:

*„Yves Saint Laurent” - w kinach od 30 maja!*

(Yves Saint Laurent, Paryż 1969 rok - fot. AFP)

(Yves Saint Laurent, Paryż 1984 rok - fot. AFP)

(Yves Saint Laurent i Catherine Deneuve, Paryż 1987 rok - fot. AFP)

des8l0j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
des8l0j