Trwa ładowanie...
george clooney

Strefa bezpieczeństwa wokół domu George'a Clooneya

Share
Strefa bezpieczeństwa wokół domu George'a Clooneya
Źródło: AP
d3hov5h

Szeroką strefę bezpieczeństwa na lądzie i na wodzie wokół domu *George'a Clooneya nad jeziorem Como we Włoszech wprowadziły władze miasteczka Laglio, gdzie amerykański aktor mieszka od 10 lat. Dla jego prywatności i spokoju uchwalono tam specjalne przepisy.*

"Na ratunek Clooneyowi" - tak włoskie media podsumowują, nie bez zdziwienia, wyjątkowe rozporządzenie wydane przez burmistrza Laglio.

d3hov5h

To wakacyjne miasteczko na północy Włoch słynie z nadzwyczaj malowniczych widoków oraz dodatkowej "atrakcji turystycznej", jaką stanowi przebywający tam często gwiazdor Hollywood. To za jego sprawą - jak podaje prasa - liczba turystów odwiedzających Laglio wzrosła w ostatnich latach prawie dwukrotnie. Zauważa się, że ma to również bardzo wymierny wpływ na lokalne finanse, zasilane przez miłośników aktora, a także kręcących się stale wokół jego domu paparazzich. Gazety zauważają, że ten turystyczny boom przynosi wręcz miliony euro.

(fot.AP)

Co więcej, amerykański portal informacyjny "Huffington Post" umieścił Como na pierwszym miejscu w rankingu najpiękniejszych jezior na świecie.

d3hov5h

Wszystko to sprawia, że Laglio, w którym w związku z wizytą u Clooneya często przebywają również największe gwiazdy światowego kina, stało się miejscem wyjątkowym. Sytuacja ta wymaga specjalnych przepisów - uznał burmistrz Roberto Pozzi, z inicjatywy którego pod koniec czerwca wyznaczono strefę bezpieczeństwa w promieniu 100 metrów wokół położonej nad jeziorem rezydencji aktora, Villa Oleandra. Nie można do niej podchodzić od strony głównej drogi biegnącej przez miejscowość. Poza tym obowiązuje zakaz podpływania na motorówkach i innych łodziach na odległość mniejszą niż 100 metrów od okazałego domu.

Tego typu restrykcyjne rozporządzenia wprowadza się zazwyczaj w odniesieniu do oficjalnych rezydencji i budynków o znaczeniu strategicznym. Zakaz ten - jak zauważono - nie dotyczy innych posiadłości w okolicy, należących do bogatych Rosjan, Brytyjczyków i szejków.

Burmistrz Pozzi przyznał, że pas bezpieczeństwa wokół domu amerykańskiego aktora postanowił wprowadzić także dlatego, że u jego boku pojawiła się niezwykła kobieta, znana londyńska prawniczka Amal Alamuddin, co tylko może - jak uznał - zwiększyć zainteresowanie ciekawskich i paparazzich.

(fot.AFP)

d3hov5h

Podziel się opinią

Share
d3hov5h
d3hov5h