Trwa ładowanie...

"Suspiria" z owacją na stojąco - 75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2018

"Suspiria" – najnowszy film Luca Guadagniniego, reżysera "Tamtych dni, tamtych nocy" otrzymał po premierze na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji ośmiominutową owację na stojąco. Czy "Suspiria" ma szansę na nominację do Oscara?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Suspiria" z owacją na stojąco - 75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2018
Źródło: East News
d1re711

Festiwal Filmowy w Wenecji 2018: "Suspiria" – nowy horror w reżyserii Luca Guadagninego

Najnowszy film twórcy "Tamtych dni, tamtych nocy" – "Suspiria", to remake kultowego horroru z 1977 roku. Film opowiada o *młodej baletnicy – Susie Banion (w tej roli Dakota Johnson)
*
, która przyjeżdża do szkoły tańca w Berlinie. Talentem dziewczyny zachwyca się dyrektorka szkoły – Madame Blanc (Tilda Swinton)
. Niestety, Susie w pewnym momencie odkrywa, że w szkole coraz częściej dochodzi do tajemniczych zniknięć. Okazuje się, że prestiżowa szkoła baletowa może skrywać kilka sekretów…

Festiwal Filmowy w Wenecji 2018: premiera horroru "Suspiria"

"Suspiria" po swoim premierowym pokazie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji otrzymała ośmiominutową owację na stojąco. Chociaż widzowie podkreślają, że film zachwyca swoją wizualnością, to jednak głosy krytyków są podzielone. "Suspiria" jest pełna erotyki i niepokojącego mroku, ale wielu dziennikarzy zaznacza że całości brakuje "iskry" jaka charakteryzowała pierwotną wersję horroru z 1977 roku. Mimo wszystko specjaliści przewidują – Guadagnini może spodziewać się nominacji do Oscara. Nawet jeśli mroczny temat horroru nie spodoba się konserwatywnym członkom Amerykańskiej Akademii Filmowej, to umiejętność wizualnego opowiadania historii może przynieść Guadagniniemu nominację. Przewiduje się również, że rola Tildy Swinton może zostać doceniona przez Akadmię i aktorka ma szansę w wyścigu po Oscara.

"Suspiria" to film o rzadkim i nieskrępowanym szaleństwie, który pozostawia po sobie piekący komunikat napisany w bólu i krwi: Przyszłość będzie koszmarem jeśli nie weźmiemy odpowiedzialności za przeszłość. - tak o filmie napisał portal IndieWire. Mimo wielu pochwał, krytycy zauważają, że "Suspiria" nie przeraża tak jak inne horrory.

"Suspiria" - trailer filmu

Festiwal Filmowy w Wenecji 2018: "Suspiria" horror pełen niepokojącego tańca

Taniec w filmie "Suspiria" przyciąga nasz wzrok i zapada w pamięć. Magazyn Variety porównał precyzję tanecznych scen do tych autorstwa znanego filmowego choreografa i reżysera Boba Fosse.* "W "Suspirii" ruch jest wybuchowy, ale wybucha z dusz kobiet"* pisze Variety podkreślając, że każda scena taneczna jest wypełniona seksualnością i przypomina bosko-demoniczny spektakl kobiecej mocy.

d1re711

Luca Guadagnini udowodnił nam już filmem "Tamte dni, tamte noce", że potrafi robić klimatyczne kino, gdzie nastrój często staje się ważniejszy od zaskakujących zwrotów akcji. Podobnie jest tutaj – "Suspiria" jest jak hipnotyzujące marzenie senne.

Festiwal Filmowy w Wenecji 2018 – Małgorzata Bela w horrorze "Suspiria"

Poza Dakotą Johnson w roli tancerki Susie Bannion i Tildą Swinton w roli dyrektorki Madame Blanc, w filmie "Suspiria" zobaczymy również Chloe Grace Moretz. Na ekranie pojawi się również Mia Goth, Jessica Harper i Małgorzata Bela – polska aktorka i modelka. Czyżby udział Małgorzaty Beli był kolejnym, znaczącym krokiem w karierze polskiej gwiazdy?

"Suspiria" - premiera filmu na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Reżyser Luca Guadagnino z aktorkami: Chloe Grace Moretz, Tildą Swinton, Jessicą Harper, Malgorzatą Bela, Mią Goth East News
"Suspiria" - premiera filmu na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Reżyser Luca Guadagnino z aktorkami: Chloe Grace Moretz, Tildą Swinton, Jessicą Harper, Malgorzatą Bela, Mią Goth Źródło: East News
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1re711

Podziel się opinią

Share
d1re711
d1re711