Trwa ładowanie...

Świetna informacja dla fanów "Władcy Pierścieni". I nie chodzi o film czy serial

Jeśli potwierdzą się pogłoski, to fani "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" oprócz powstającego serialu Amazona dostaną coś jeszcze. Warto czekać.

Share
Świetna informacja dla fanów "Władcy Pierścieni". I nie chodzi o film czy serial
Źródło: Materiały prasowe
d4ky20r

Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość, że słynny park rozrywki Universal Orlando na Florydzie planuje rozbudowę. Nowa część ma nazywać się Universal's Epic Universe, a goście będą czekały sekcje tematyczne związane z Nintendo i klasycznymi potworami z filmów studia (Frankestein, Dracula itp.).

ZOBACZ TEŻ: Disneyland na Florydzie chce mieć polską świecącą ścieżkę rowerową

Ale plotki mówią o jeszcze jednej filmowej franczyzie. Uniwersum stworzonym przez J.R.T. Tolkiena, a przeniesionym na ekran przez Petera Jacksona.

d4ky20r

O sprawie pisze serwis JoBlo, który zaznacza, że doniesienia pozostają wciąż w sferze pogłosek. Skąd zatem te plotki?

Otóż Universal Orlando na Florydzie, w którym można przenieść się w światy najróżniejszych filmów i seriali, podobno nawiązało współpracę z Puy du Fou, historycznym, w pełni interaktywnym parkiem rozrywki w zachodniej Francji.

Puy du Fou odwiedza rocznie 2 mln turystów, a jego specjalnością jest średniowiecze. Spekuluje się więc, że Universal i Francuzi planują połączyć siły i uruchomić park poświęcony w całości "Władcy Pierścieni", "Hobbitowi" i Śródziemiu. Co nie jest znów takim niedorzecznym pomysłem.

Marka wciąż jest szalenie popularna, mimo że ostatni film gościł na ekranach ponad 5 lat temu. Ponadto lada chwila ruszą zdjęcia do serialu Amazona, który ma być prequelem do wydarzeń ze wspomnianych powieści. I który ma kosztować zawrotną kwotę miliarda dolarów za sezon.

No i najważniejsze: świat wykreowany przez J.R.R. Tolkiena nigdy nie stał się kanwą dla podobnego przedsięwzięcia.

JoBlo podkreśla, że nawet jeśli pogłoski się sprawdzą i ruszą prace nad parkiem, to pierwsi goście kupią bilety najwcześniej w 2025 r.

d4ky20r

Podziel się opinią

Share
d4ky20r
d4ky20r