Trwa ładowanie...
d2ylohc

Świetna informacja dla fanów "Władcy Pierścieni". I nie chodzi o film czy serial

Jeśli potwierdzą się pogłoski, to fani "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" oprócz powstającego serialu Amazona dostaną coś jeszcze. Warto czekać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To może być spełnienie marzeń każdego fana książek J.R.R. Tolkiena
To może być spełnienie marzeń każdego fana książek J.R.R. Tolkiena (Materiały prasowe)
d2ylohc

Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość, że słynny park rozrywki Universal Orlando na Florydzie planuje rozbudowę. Nowa część ma nazywać się Universal's Epic Universe, a goście będą czekały sekcje tematyczne związane z Nintendo i klasycznymi potworami z filmów studia (Frankestein, Dracula itp.).

ZOBACZ TEŻ: Disneyland na Florydzie chce mieć polską świecącą ścieżkę rowerową

Ale plotki mówią o jeszcze jednej filmowej franczyzie. Uniwersum stworzonym przez J.R.T. Tolkiena, a przeniesionym na ekran przez Petera Jacksona.

d2ylohc

O sprawie pisze serwis JoBlo, który zaznacza, że doniesienia pozostają wciąż w sferze pogłosek. Skąd zatem te plotki?

Otóż Universal Orlando na Florydzie, w którym można przenieść się w światy najróżniejszych filmów i seriali, podobno nawiązało współpracę z Puy du Fou, historycznym, w pełni interaktywnym parkiem rozrywki w zachodniej Francji.

Puy du Fou odwiedza rocznie 2 mln turystów, a jego specjalnością jest średniowiecze. Spekuluje się więc, że Universal i Francuzi planują połączyć siły i uruchomić park poświęcony w całości "Władcy Pierścieni", "Hobbitowi" i Śródziemiu. Co nie jest znów takim niedorzecznym pomysłem.

Marka wciąż jest szalenie popularna, mimo że ostatni film gościł na ekranach ponad 5 lat temu. Ponadto lada chwila ruszą zdjęcia do serialu Amazona, który ma być prequelem do wydarzeń ze wspomnianych powieści. I który ma kosztować zawrotną kwotę miliarda dolarów za sezon.

No i najważniejsze: świat wykreowany przez J.R.R. Tolkiena nigdy nie stał się kanwą dla podobnego przedsięwzięcia.

JoBlo podkreśla, że nawet jeśli pogłoski się sprawdzą i ruszą prace nad parkiem, to pierwsi goście kupią bilety najwcześniej w 2025 r.

d2ylohc

Podziel się opinią

Share
d2ylohc
d2ylohc