Trwa ładowanie...
wywiad
04-08-2016 13:21

''Tacy jak my'': część zysku z filmu zostanie przekazana kombatantom Powstania Warszawskiego [WIDEO]

''Tacy jak my'': część zysku z filmu zostanie przekazana kombatantom Powstania Warszawskiego [WIDEO]Źródło: mat. dystrybutora
d4rcd00
d4rcd00

- Ludzie, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim mają teraz po 90 lat, są chorzy i mają bardzo ograniczone środki finansowe – mówił prof. Leszek Żukowski na premierze filmu „Tacy jak my”, z którego część zysków zostanie przeznaczona na rzecz kombatantów.

- Proszę nie myśleć, że gdy popieram akcję pomocy kombatantom, to myślę o pieniądzach dla siebie. Ja myślę o kolegach, którzy naprawdę tego potrzebują – mówił prof. Żukowski, prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Rozmówca Wirtualnej Polski zwraca uwagę na fakt, że większość osób, które 70 lat temu przeżyły powstanie, to dzisiaj ludzie po dziewięćdziesiątce. Chorzy, wydający duże sumy na leki, dlatego jego zdaniem mówienie o całej akcji i nagłaśnianie trudnej sytuacji kombatantów jest dzisiaj bardzo ważne.

"Tacy jak my" to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkim na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego.

d4rcd00

W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

Premiera 5 sierpnia.

d4rcd00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4rcd00