Trwa ładowanie...
d1t9wfh

Tim Bevan

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Producent, współzałożyciel, wraz z Sarą Radclyffe i Erikiem Fellnerem Working Title, które już wkrótce stało się czołową europejską firmą produkcyjną.

Zrealizowali wspólnie ponad 60 filmów, które na całym świecie zarobiły ponad dwa miliardy dolarów. Filmy Working Title zdobyły 4 nagrody Akademii – za "Elizabeth", "Fargo" i “Przed egzekucją” (Dead Man Walking), 18 nagród BAFTA ("Billy Elliot" i “Cztery wesela i pogrzeb” (Four Weddings and a Funeral), a także prestiżowe nagrody na festiwalach filmowych w Cannes i Berlinie.

Bevan i Fellner od długiego czasu współpracują z pisarzem Richardem Curtisem i aktorem Hugh Grantem. Wspólnie stworzyli trzy największe przeboje kasowe firmy – “Cztery wesela i pogrzeb” (Four Weddings and A Funeral), "Notting Hill i “Dziennik Bridget Jones” (Bridget Jones’s Diary). Curtis napisał także scenariusz do komedii “Jaś Fasola” (Bean), z Rowanem Atkinsonem w roli głównej. Z Working Title od dłuższego już czasu współpracują także bracia Coen. Zrealizowali razem pięć filmów – nagrodzony Oskarem "Fargo", "The Hudsucker Proxy", “Bracie, gdzie jesteś?” (O Brother, Where Art Thou?), "The Big Lebowski" i “Człowiek, którego nie było” (Man Who Wasn’t There), za który Joel Coen otrzymał nagrodę dla Najlepszego Reżysera na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2001 roku.

W 1999 roku została założona firma WT² zarządzana przez Nataschę Wharton. Jej zadaniem jest produkcja filmów o niższych budżetach. Pierwszy film WT2 to "Billy Elliot", w reżyserii Stephena Daldry. Firma wyprodukowała ponadto "Ali G Indahouse", "Long Time Dead" i "My Little Eye".

Adaptowanie dla potrzeb dużego ekranu popularnych i oryginalnych powieści jest manifestem Working Title. Chodzi o takie tytuły jak: “Dziennik Bridget Jones” (Bridget Jones’s Diary) Helen Fielding, powieść Nicka Hornby “Wierność w stereo” (High Fidelity, tytuł filmu – “Przeboje i podboje”), bestseller Hornby’ego „Był sobie chłopiec” (About A Boy). Inne ważne adaptacje to m.in. “Kapitan Corelli” (Captain Corelli’s Mandolin), “Przed egzekucją” (Dead Man Walking) , a także „Pożyczalscy” (The Borrowers).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t9wfh
d1t9wfh
d1t9wfh