Trwa ładowanie...

Tom Cruise przekłada swoje filmy. Jeszcze nie czas

Wygląda na to, że wytwórnia Paramount Pictures i Tom Cruise nie wierzą, że do wakacji uda się na tyle rozwiązać problem z koronawirusem, aby warto było wyświetlać filmy w kinach. Tym sposobem "Top Gun: Meverick" z lipca przenosi się na listopad.

Share
Pierwotna data premiery "Top Gun: Meverick" była wyznaczona na 26 czerwca 2020 roku.
Pierwotna data premiery "Top Gun: Meverick" była wyznaczona na 26 czerwca 2020 roku.Źródło: Materiały prasowe, Fot: materiały prasowe
d3217i2

Decyzja wytwórni Paramount na pewno nie jest dobrą informacją dla właścicieli kin w Stanach Zjednoczonych, którzy liczyli na to, że "Top Gun: Meverick", który miał mieć premierę 2 lipca, w tym roku otworzy letni sezon. Poprzedni, najbardziej dochodowy dla amerykańskich kin okres, trwający od początku maja do końca sierpnia, został przez pandemię całkowicie stracony. Teraz wszyscy mieli nadzieję, że chociaż połowa letniego okresu będzie przypominać czasy sprzed pojawienia się koronawirusa.

Niestety, wiele wskazuje na to, że większość planowanych na wakacje blockbusterów wypadnie z repertuaru, a ich premiera zostanie odroczona o kolejne miesiące. Może się jednak okazać, że letni sezon nie całkiem będzie stracony, gdyż miejsce tych najdroższych, najgłośniejszych produkcji zajmą tytuły, które też całkiem nieźle mogą poradzić sobie w kinach. I tak, termin zwolniony przez "Top Gun: Meverick" zajął już "The Forever Purge", czyli kolejna część "Nocy oczyszczenia".

"Top Gun: Maverick" - najnowszy zwiastun

"Top Gun: Meverick" wypadł z wakacyjnego repertuaru, ale wciąż jest szansa, że obejrzymy ten film jeszcze w bieżącym roku. Premiera sequela kultowej produkcji z lat 80. ubiegłego wieku została bowiem przeniesiona na 19 listopada.

d3217i2

Tym samym harmonogram premier produkcji z Tomem Cruise'em posypał się niczym klocki domina. "Top Gun: Meverick" zajął miejsce "Mission: Impossible 7" (nowa data premiery 27 maja 2022), zaś ten wskoczył na miejsce "Mission: Impossible 8" (przesunięty na 7 lipca 2023). Miejmy nadzieję, że w końcu pokonamy pandemię i więcej roszad już nie będzie.

Przypomnijmy, że pierwotna data premiery "Top Gun: Meverick" była wyznaczona na 26 czerwca 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3217i2

Podziel się opinią

Share
d3217i2
d3217i2