Trwa ładowanie...
Aktualności

Tomasz Karolak o filmach z szansą na nominację do Europejskich Nagród Filmowych [WIDEO]

Share
Tomasz Karolak o filmach z szansą na nominację do Europejskich Nagród Filmowych [WIDEO]
Źródło: AKPA
d2zinrv

Niedawno ogłoszono listę 50 obrazów, które mają szansę na nominację do Europejskich Nagród Filmowych 2016. Na liście znalazły się także trzy polskie tytuły. Nasze szanse ocenia *Tomasz Karolak, którego spotkaliśmy we Wrocławiu – tegorocznej Europejskiej Stolicy Kultury. Jak sam przyznaje, w tej kwestii zdecydowanie nie może być obiektywny. Jesteście ciekawi dlaczego?*

Wśród 50 filmów z szansą na nominację znalazły się trzy polskie produkcje: „Zjednoczone stany miłości” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, „Obce nieboDariusza Gajewskiego i „Córki dancingu”, które popełniła Agnieszka Smoczyńska. To właśnie ten ostatni film Tomasz Karolak typuje do nagrody. Argumentując ten wybór, nie odnosi się jednak do walorów artystycznych i tematycznych filmu.

d2zinrv

- Będę stronniczy, dlatego że Agnieszka Smoczyńska, która jest reżyserką „Córek dancingu”, jest moją koleżanką, żoną mojego przyjaciela aktora, który też tam gra i po prostu uważam, że oni dostaną nagrodę! Koniec! – mówi z uśmiechem Karolak. Mimo że brak tu profesjonalnej oceny, nam ten argument się podoba. Przyjaciół trzeba wspierać.

Premiera „Córek dancingu” odbyła się rok temu na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie Agnieszka Smoczyńska otrzymała statuetkę za debiut reżyserski.W styczniu 2016 roku produkcja otrzymała także nagrodę specjalną jury Sundance Film Festival za unikalną wizję i design.

Nominacje do Europejskich Nagród Filmowych 2016 ogłoszone zostaną na początku listopada. Z kolei ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 10 grudnia we Wrocławiu, który w tym roku został okrzyknięty Europejską Stolicą Kultury.

d2zinrv

Podziel się opinią

Share
d2zinrv
d2zinrv