Trwa ładowanie...

Tomasz Kot i Aleksandra Hamkało w obsadzie "Discopolo"

Share
Tomasz Kot i Aleksandra Hamkało w obsadzie "Discopolo"Źródło: ONS.pl
dbgyhn9

Tomasz Kot i Aleksandra Hamkało dołączyli do obsady filmu "Discopolo" w reżyserii Maćka Bochniaka. Aktorzy wcielą się w jedne z kluczowych ról. Tomasz Kot zagra Daniela Polaka - ojca chrzestnego rodzimej branży discopolo. Aleksandrę Hamkało zobaczymy w roli Miksera – członka zespołu discopolowego stworzonego przez głównych bohaterów.

„Co spodoba się Polakowi, spodoba się wszystkim Polakom” – brzmi dewiza Daniela Polaka, pewnego siebie właściciela największej w Polsce wytwórni muzycznej, w postać którego wcieli się Tomasz Kot. Mikser, grana przez Aleksandrę Hamkało, wspierać będzie głównych bohaterów w dążeniu do zdobycia szczytów list przebojów.

"Discopolo" to film o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się proste i możliwe jak piosenka discopolo.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się na początku sierpnia. W rolach głównych wystąpią najzdolniejsi polscy aktorzy młodego pokolenia: Joanna Kulig („Sponsoring”), Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Jestem bogiem”), Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy).

Film wyreżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu „Miliard szczęśliwych ludzi”, którego pretekstem była chińska przygoda zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCOPOLO Bochniak napisał wspólnie z (debiutującym w roli scenarzysty) Mateuszem Kościukiewiczem, znanym kinomanom m.in. z brawurowej kreacji aktorskiej w filmie Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham”.

dbgyhn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbgyhn9
dbgyhn9