TOP 10: najlepsze filmy 2016

TOP 10: najlepsze filmy 2016
Źródło zdjęć: © getty

Rok 2016 w połowie za nami, czas więc na pierwsze filmowe podsumowania. Od stycznia w polskich kinach pojawiło się co najmniej kilka produkcji, które prezentowały wyjątkowo wysoki poziom. Wśród najciekawszych obrazów ostatnich miesięcy znajdują się zarówno tytuły zagraniczne (w większości laureaci tegorocznej oscarowej gali), jak i dzieła rodzimych reżyserów. Trzeba przyznać, że pierwsza połowa roku 2016 była dla kinomanów naprawdę smakowita.

Od stycznia w polskich kinach pojawiło się co najmniej kilka produkcji, które prezentowały wyjątkowo wysoki poziom. Wśród najciekawszych obrazów ostatnich miesięcy znajdują się zarówno tytuły zagraniczne (w większości laureaci tegorocznej oscarowej gali) jak i dzieła rodzimych reżyserów. Trzeba przyznać, że pierwsza połowa roku 2016 była dla kinomanów naprawdę smakowita.

Które filmy mające swoją polską premierę w tym roku uznać należy za najlepsze? Oto przegląd wyróżniających się naszym zdaniem produkcji ostatnich kilku miesięcy.


1 / 2

10. ''Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii''

Obraz
© getty

"Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" to jedyna produkcja w niniejszym zestawieniu, która nie trafiła do polskich kin. Od niedawna obraz można jednak nabyć na nośniku DVD. Zdecydowanie warto, ponieważ film dosłownie rzuca na kolana swoim wyjątkowym klimatem oraz kapitalnymi zdjęciami.

Horror Roberta Eggersa to mroczna opowieść o pewnej angielskiej rodzinie, która osiedla się w Ameryce Północnej. William, jego żona Katherine oraz pięcioro dzieci wiodą spokojne życie. Pewnego dnia znika najmłodszy syn pary. Tragiczne wydarzenie staje się początkiem rozpadu rodzinnych więzi.

W rolach głównych występują Anya Taylor-Joy, Ralph Ineso oraz Kate Dickie.

2 / 2

6. ''Syn Szawła''

Obraz
© getty

Szósta lokata rankingu najlepszych filmów pierwszego półrocza przypadła kapitalnemu „Synowi Szawła” w reżyserii László Nemesa.

Obraz przedstawia historię członka Sonderkommando obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, który za wszelką cenę chce pochować z godnością zagazowanego chłopca. Główny bohater dostrzega w zmarłym swojego zaginionego syna.

„Syn Szawła” to niezwykle mocne i szokujące doznanie, które na długo pozostaje w pamięci widza. Film niemal w całości nakręcony już tuż zza pleców głównego bohatera, co nadaje produkcji niezwykłej formy. Obraz Nemesa udowadnia, że temat Holocaustu wciąż można pokazać w kinie w oryginalny sposób.

„Syn Szawła” ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara i Złoty Glob. W rolach głównych Géza Röhrig i Levente Molnár.

czarownicababy bumpcreed

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)