Trwa ładowanie...

Trwa 25. Camerimage. Do Bydgoszczy zawitał John Bailey

Trwa 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage. Do Bydgoszczy przyjechał John Bailey, Prezydent Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, by opowiedzieć o działalności Akademii, a także o pracy z reżyserem Paulem Schraderem nad filmem "Mishima".

Share
Trwa 25. Camerimage. Do Bydgoszczy zawitał John Bailey
Źródło: Getty Images
d1tndzf

John Bailey to amerykański autor zdjęć filmowych i reżyser, urodzony w 1942 roku w Moberly w stanie Missouri.

Doświadczenie operatorskie zdobywał pod kierunkiem Vilmosa Zsigmonda i Nestora Almendrosa. W 1985, wraz z Eiko Ishioką i Phillipem Glassem, został wyróżniony na Festiwalu w Cannes za zdjęcia do filmu "Mishima" Paula Schradera.

W 1994 roku John Bailey zasiadał w jury podczas drugiej edycji Festiwalu Camerimage. Był później gościem kilkukrotnie, między innymi w roku 1999, gdy jego zdjęcia do filmu "Na zawsze moja" Paula Schradera były oceniane w Konkursie Głównym podczas 7. edycji Festiwalu. Teraz przybywa na Camerimage jako Prezydent Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, instytucji przyznającej najważniejsze nagrody świata kina - Oscary. John Bailey opowie także uczestnikom festiwalu o roli Akademii i jej działaniach w promocji sztuki zdjęć filmowych (piątek, 13:30, Opera Nova, sala seminaryjna).

Festiwal Camerimage potrwa do 18 listopada.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Sprawdź, co #dziejesiewkulturze:

d1tndzf

Podziel się opinią

Share
d1tndzf
d1tndzf