Trwa ładowanie...

TVP wyemituje film o pedofilii. Ale nie ten, o którym myślicie

TVP w odpowiedzi na liczne pytania, czy wyemituje film "Tylko nie mów nikomu", postanowiła pokazać "Pedofili" - obraz o wykorzystywaniu nieletnich przez grupę przestępczą.

TVP wyemituje film o pedofilii. Ale nie ten, o którym myślicieŹródło: Youtube.com
d10o9t4
d10o9t4

W dokumencie "Tylko nie mów nikomu” ofiary księży pedofilów, zostały skonfrontowane twarzą w twarz ze swoimi oprawcami. Rozmowy z dziewięcioma księżmi, którzy dopuścili się zbrodni pedofilii i molestowania, pokazują, co znaczy być bezkarnym sprawcą. "Tylko nie mów nikomu” to przełomowy film, który wywołał w Polsce wielką dyskusję. W ciągu kilku dni od premiery na kanale YouTube, ma już prawie 19 mln wyświetleń.

Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu": prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie

Dyskusja wokół filmu nie cichnie. Oburzeni widzowie domagają się wyciągnięcia konsekwencji i ukarania księży, którzy ukrywali pedofili. Biskupi przepraszają, a w Sejmie uchwalono ustawę zaostrzającą kary za pedofilię. "Tylko nie mów nikomu" wywołał nie tylko dyskusję. To prawdziwa burza.

d10o9t4

Ludzie domagają się, by udostępniony w sieci film pokazała TVP. Telewizja postanowiła jednak podejść do tematu ostrożnie. Zamiast odpowiedzieć na apel Jurka Owsiaka i internautów, pokaże inny film – "Pedofile".

Film zrealizowany przez Sylwestra Latkowskiego w 2005 roku, opowiada o osobach z różnych grup społecznych zamieszanych w pedofilię. Między innymi o politykach i artystach. Pojawia się też wątek szajki pedofilów z Dworca Centralnego, wśród których miał działać między innymi znany ksiądz, wybitny reżyser i polityk.

Do tej pory TVP wyemitowało film tylko raz. Pomysł na to, by pokazać go ponownie, padł ze strony reżysera, który zwrócił się do Kurskiego pisząc:

d10o9t4

- Czy zgodzisz się na upublicznienie filmu „Pedofile”, który po emisji (kulisy emisji to najlepszy przykład blokowania) w 2005 roku zakopano w archiwum TVP?

TVP uznało, że pokazanie "Pedofili" będzie bezpieczniejszym pomysłem niż emisja "Tylko nie mów nikomu" i przystało na propozycję Latkowskiego.

"Tylko nie mów nikomu" to film, który został zrealizowany za pieniądze z publicznej zbiórki. Jego twórcy od początku deklarowali, że nie mają zamiaru na nim zarabiać - dlatego udostępnili go za darmo w serwisie YouTube. Powiedzieli też, że udostępnią film bezpłatnie wszystkim zainteresowanym nadawcom telewizyjnym. Z tej propozycji jako pierwsza skorzystała Telewizja WP. Niebawem film pokaże też TVN.

d10o9t4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10o9t4