Trwa ładowanie...
zwiastun
03-03-2010 12:13

Tylko u nas! Polski zwiastun filmu "Prince of Persia"!

Tylko u nas! Polski zwiastun filmu "Prince of Persia"!Źródło: Walt Disney Pictures
d2ev5jp
d2ev5jp

Tylko w Wirtualnej Polsce zobaczycie zapierający dech w piersiach POLSKI zwiastun filmu *"Książę Persji". Przy okazji zapoznajcie się z historią filmu, który by nigdy nie powstał, gdyby nie kultowa seria gier komputerowych.*

Seria "Prince of Persia" została zapoczątkowana w 1989 roku, kiedy to firma Broderbund Software stworzyła przełomową (jak na ówczesne czasy) platformową grę zręcznościową, w której główny bohater, bezimienny Książę, pokonywał przeszkody w celu dotarcia do komnaty księżniczki i uratowania jej z rąk złego wezyra. Z grą mogli zapoznać się właściciele takich platform jak m.in. Atari czy Amiga.

W 1994 roku ukazała się kontynuacja pt. "Prince of Persia: The Shadow and the Flame", która charakteryzowała się wzbogaconą grafiką i dźwiękiem. Książę i tym razem musiał uratować Persję przed złym wezyrem.

W 1999 roku powstała trzecia część pt "Prince of Persia 3D". Jak sam tytuł wskazuje, tym razem Książę poruszał się w trójwymiarowym środowisku, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich części. Niestety, gra spotkała się z ostrą krytyką. Wiele wskazywało na to, że to już koniec serii.

d2ev5jp

Firma Ubisoft w 2003 roku zaryzykowała i postanowiła odświeżyć serię. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Gra "Prince of Persia: Piaski Czasu" była restartem serii. Do dyspozycji gracza został oddany nowy Książę, który uwolnił w Persji magiczne, tytułowe piaski czasu. Owa substancja potrafi skutecznie cofnąć czas, przy okazji zamieniając mieszkańców królestwa w piaskowe zombie. Książę z pomocą księżniczki Farah ratuje swój kraj.

Gra została entuzjastycznie przyjęta, a to za sprawą świetnego silnika, niezwykłej grywalności, ciekawej fabuły, dobrze zarysowanych postaci oraz dynamicznej walki. Nic dziwnego, że Ubisoft zdecydowało się na kolejne części.

W 2004 roku powstała gra "Prince of Persia: Dusza wojownika", a w 2005 "Prince of Persia: Dwa trony", która zamyka trylogię związaną z piaskami czasu. W 2008 roku Ubisoft zaskoczył fanów wypuszczając zupełnie nową przygodę, z nowym Księciem, zatytułowaną po prostu "Prince of Persia". Gra charakteryzuje się piękną grafiką next genową oraz bardzo niskim poziomem trudności.

Niezadowoleni z powyższego faktu gracze już w maju 2010 roku otrzymają kolejną trudniejszą grę, której akcja dzieje się pomiędzy "Piaskami czasu", a "Duszą wojownika". Mowa o grze "Prince of Persia: Zapomniane Piaski", która zostanie wydana równolegle z pierwszym filmem kinowym.

d2ev5jp

Film "Książę Persji" oparty na grze "Prince of Persia: Piaski Czasu" powstaje dla wytwórni Walta Disneya. Produkcją zajmują się osoby pracujące przy słynnej serii "Piraci z Karaibów". Premiera filmu zaplanowana jest na 28 maja 2010 roku.

IX wiek, średniowieczna Persja. Główny bohater - młody książę, w czasie jednej z wojennych wypraw natrafia na ostrze posiadające potężne magiczne możliwości i tajemniczą klepsydrę kryjącą w sobie Piaski Czasu, które mogą zamieniać ludzi w piaskowe potwory.

Zobacz także:

d2ev5jp

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

GRY SĄ NARZĘDZIEM SZATANA ]( http://gry.wp.pl/galeria/czy-gry-to-narzedzie-szatana,179071/1.html ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2ev5jp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ev5jp