Trwa ładowanie...
d22cwp3

"Ulica Sezamkowa" żartuje sobie z "Birdmana"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ulica Sezamkowa" żartuje sobie z "Birdmana"
d22cwp3

Tuż przed galą rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej twórcy programu "Ulica Sezamkowa" postanowili pożartować sobie trochę z jednego z faworytów oscarowego wyścigu - "Birdmana".

Na YouTube można znaleźć krótki filmik, parodiujący głośny tytuł. Bohaterem wideo jest, oczywiście, Wielki Ptak, a dokładniej Caroll Spinney, który od 45 lat użycza postaci swojego głosu. Bez problemu bawi się w Michaela Keatona, głównego gwiazdora "Birdmana".

Twórcy "Ulicy Sezamkowej" nie po raz pierwszy parodiują głośny hit. Wcześniej "rozprawili" się m.in. z "Igrzyskami śmierci" (zobacz wideo pod tym adresem) czy "Gwiezdnymi wojnami" (filmik pod tym adresem).

d22cwp3

Przypomnijmy, że "Birdman" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Inárritu przedstawia historię aktora Riggana Thomsona (Keaton), który niegdyś wcielał się w popularnego superbohatera, Birdmana. Po latach zostało mu jedynie jego przerośnięte ego i niezadowolona rodzina. Mężczyzna postanawia odzyskać sławę i zgadza się wystąpić na Broadwayu.

"Birdman" walczy aż o 9 statuetek Oscara, w tym dla najlepszego filmu, reżyserii, pierwszoplanowego aktora (Keaton), drugoplanowego aktora (Edward Norton) i drugoplanowej aktorki (Emma Stone).

Laureatów Oscarów poznamy już w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

d22cwp3

Podziel się opinią

Share

d22cwp3

d22cwp3