Trwa ładowanie...
w cieniu kobiet
04-11-2015 15:47

"W cieniu kobiet": Zobacz zwiastun i plakat [WIDEO]

Share
"W cieniu kobiet": Zobacz zwiastun i plakat [WIDEO]Źródło: East news
d101rot

*"W cieniu kobiet" Phillipe’a Garrela wejdzie do kin 6 listopada. To piękna czarno – biała opowieść o sprawach najważniejszych: o związkach i samotności, radości i smutku, pragnieniu i odpychaniu, ukazana z niezwykłą wrażliwością. Zobacz zwiastun i plakat promujący produkcję.*

Reżyser należy do najbarwniejszych postaci w świecie francuskiego kina, a jego najnowsze dzieło „W cieniu kobiet” zostało znakomicie przyjęte podczas tegorocznego MFF w Cannes.

- W swoim nowym filmie legendarny filmowiec Philippe Garrel wskrzesza ducha francuskiej Nowej Fali, poruszając się po – co dla tego nurtu bardzo typowe – zagadnieniach z pogranicza życia i sztuki, nieustannie przecinających się i uzupełniających na wspólnej, czysto filmowej płaszczyźnie. Czarno-białe zdjęcia, narracja z offu, minimalizm formy i treści, a w tle piękny, ponadczasowy Paryż – ta wysublimowana opowieść o żarłocznym męskim ego spodoba się przede wszystkim widzom, którzy pamiętają nowofalowe listy miłosne spod znaku Jacquesa Rivette'a i Erica Rohmera. - pisał nasz recenzent Piotr Pluciński.

Pierre i Manon są małżeństwem, które wspólnie kręci niskobudżetowe dokumenty. Pewnego dnia on spotyka młodą stażystkę, która staje się jego kochanką. Jednak Pierre nie chce odejść od Manon, pragnie obu kobiet. Tymczasem Elisabeth odkrywa, że Manom również kogoś ma. Gdy Pierre się o tym dowiaduje, porzuca kochankę i wraca do żony. Ale czy uda im się odbudować wspólny związek?

d101rot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d101rot
d101rot