Trwa ładowanie...
wakacje mikołajka

"Wakacje Mikołajka" obejrzało już pół miliona Polaków

Share
"Wakacje Mikołajka" obejrzało już pół miliona Polaków
Źródło: Studio Munka-SFP
d1xhpib

Przebojowe *"Wakacje Mikołajka" zgromadziły w kinach już ponad pół miliona widzów. Wakacyjne przygody Mikołajka pobiły rekord frekwencyjny poprzedniej części, a bohater popularnej serii książek przyciągnął do kin więcej widzów niż sławni konkurenci zza oceanu - Muppety, Dzwoneczek i Samoloty.*

Przebojowe "Wakacje Mikołajka" ze znakomitym dubbingiem Tomasza Kota i Agaty Kuleszy biją w Polsce kolejne rekordy. Kontynuacja przygód najzabawniejszego chłopca świata przyciągnęła do kin już 509 782 widzów! Jest to rezultat lepszy o blisko 20 000 w stosunku do wchodzącej w 2009 roku pierwszej części serii pt.: „Mikołajek” (490 859 widzów). Twórcy „Wakacji Mikołajka” pobili jeszcze jeden własny rekord. Ich wcześniejszy film pt.: „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” zobaczyło bowiem 503 253 ludzi, czyli o 6 000 mniej niż ich najnowszą produkcję. W porównaniu z wynikami animacji i filmów familijnych w tym roku, „Wakacje Mikołajka” również mogą pochwalić się sukcesem. Disney’owskie hity „Samoloty 2” (393 980), „Dzwoneczek i Tajemnica Piratów” (445 988 widzów), a także - „Pan Peabody i Sherman” wytwórni Dreamworks (385 754 widzów) i „Muppety - Poza Prawem” (170 335 widzów) nie dotrzymały kroku przygodom najfajniejszego chłopca świata.

Co ciekawe, na wakacyjną przygodę z drugą częścią kinowej serii o Mikołajku, wybrało się więcej osób niż na popularne superprodukcje studia Marvel. Trafiające często do młodszej, chłopięcej publiczności ekranizacje komiksów o superbohaterach zza oceanu nie były w stanie pokonać uroku historii zawartych w książkach autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo. Filmy takie jak: „Strażnicy Galaktyki” (381 651 widzów), „Niesamowity Spider-Man 2” (228 965 widzów), „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” (223 545 widzów), czy „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” (202 995 widzów) od „Wakacji Mikołajka” dzieli solidna granica blisko 130 000 widzów.

d1xhpib

Nowy Mikołajek to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo, które od pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń. W dorosłej obsadzie filmu zobaczymy m.in. dwukrotną zdobywczynię Cezara – Valérie Lemercier i laureata tej nagrody, znanego z komediowego przeboju „Jeszcze dalej niż Północ” – Kada Merada. W polskiej wersji językowej – przygotowanej przez twórców kinowego przeboju „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” – powracają, jako rodzice Mikołajka, Tomasz Kot i Agata Kulesza.

d1xhpib

Podziel się opinią

Share
d1xhpib
d1xhpib