Trwa ładowanie...
d4i5l5q
Aktualności

''Warsaw by night'': Byliśmy z kamerą na premierze filmu [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Warsaw by night'': Byliśmy z kamerą na premierze filmu [WIDEO]
(mat. dystrybutora)
d4i5l5q

W warszawskim Cinema City Sadyba odbyła się premiera filmu "Warsaw by night" w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz. Wirtualna Polska była tam z kamerą.

Relacja:

Reżyserka znana m.in. z seriali "Barwy szczęścia" oraz "M jak miłość", tym razem postanowiła zabrać się za pełnometrażowy film, momentami nawiązujący do kultowego już "Lejdis".

d4i5l5q

"Warsaw by night" to opowieść o czterech kobietach, które różnią się wiekiem, doświadczeniami czy charakterem, jednak łączy je pragnienie wielkiej miłości. Iga (Izabela Kuna) to mężatka, która żyje w związku z artystą (Leszek Lichota) i wciąż głodna jest intensywnych wrażeń. Na swojej drodze spotyka współczesną femme fatale (Joanna Kulig) oraz dojrzałą, wielokrotnie zdradzaną kobietę (Agata Kulesza). Radykalnej zmiany w życiu potrzebuje również Maja (Roma Gąsiorowska).

- Samotność jest może nawet dotkliwsza, gdy dotyczy ludzi, którzy pozornie odnoszą sukcesy, mają pracę, zarabiają pieniądze i żyją w wielkim mieście. Ten film właśnie o tym jest, jest po prostu o miłości - powiedziała Izabela Kuna.

Wywiad z Izabelą Kuną:

Nazwiska aktorek wcielających się w główne role z pewnością posłużą jako wabik dla widzów, ale utalentowanym paniom na ekranie towarzyszą także znakomici panowie, m.in. Marian Dziędziel, Leszek Lichota, Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Józef Pawłowski. - Oczywiście, że nie jest to film tylko dla kobiet! To, że głównymi bohaterkami są panie, to tylko pretekst, aby opowiedzieć o kondycji współczesnego człowieka - kobiet w szczególności, ale nie tylko. To film dla wszystkich! - przyznał Jacek Rozenek. - To film uniwersalny, który dotyczy różnych pokoleń i dotyka różnych problemów. Kobiety są głównymi bohaterkami, ale to właśnie mężczyźni pełnią w ich życiach znaczącą funkcję - dodała Roma Gąsiorowska.

d4i5l5q

Roma Gąsiorowska na wybiegu:

Na oficjalnej premierze "Warsaw by night", pojawili się m.in. Izabela Kuna, Marian Dziędziel, Piotr Głowacki, Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski, Jacek Rozenek, Leszek Lichota, Marzena Rogalska, Anna Maruszeczko, Ilona Łepkowska i wielu innych. Ogólnopolska premiera filmu zaplanowana jest na 6 lutego.

d4i5l5q

Podziel się opinią

Share

d4i5l5q

d4i5l5q