Trwa ładowanie...
we are the best!

"We are the best!" od 24 października w kinach

Share
"We are the best!" od 24 października w kinach
d3aj8kl

Najnowszy film Lukasa Moodyssona *"We are the best!" wejdzie do kin 24 października. Reżyser wraca do tematu dorastania, tym razem przenosząc na ekran komiks swojej żony Coco Moodysson. "We are the best!" jest zabawną opowieścią o Szwecji lat osiemdziesiątych, młodzieńczych ideałach i przyjaźni.*

W tle usłyszymy punkowe zespoły ze Szwecji, m.in. Ebba Grön i KSMB. „We are the best!” był nominowany do Nagrody „Konkurs Horyzonty” podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, otrzymał również Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Reykjaviku.

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na w-fie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że punk is dead.

d3aj8kl

Podziel się opinią

Share
d3aj8kl
d3aj8kl