Trwa ładowanie...

''Wenus w futrze'': Wyjątkowy wywiad z Romanem Polańskim [wideo]

''Wenus w futrze'': Wyjątkowy wywiad z Romanem Polańskim [wideo]Źródło: Film WP
d2jyi7i
d2jyi7i

Komedia *. WP.PL miało wyjątkową okazję spotkać się z wielkim reżyserem i porozmawiać z nim na temat jego najnowszej produkcji. Przy okazji naszego wywiadu, zdobywca Oscara i autor słynnego *"Dziecka Rosemary", zdradził, dlaczego tak bardzo tęskni za ojczyzną, a także jaki polski film wywarł na nim ostatnio największe wrażenie.

Polański przyjechał do Polski w czwartkowy wieczór, 12 września. Uroczysta projekcja "Wenus w futrze" odbyła się następnego dnia w Teatrze Muzycznym. Reżyser zawitał na prapremierę swojego filmu w doskonałym humorze. Jak na 80-latka Polański jest w znakomitej formie. Pokaz "Wenus w futrze" od początku zaplanowano jako istotny elementem oficjalnego programu 38. edycji gdyńskiego festiwalu. Jednak obecność reżysera "Pianisty" na tej uroczystości była dla wszystkich wielką niespodzianką.

Komedia okazała się być jednym z największych osiągnięć w karierze cenionego reżysera. Gdyńska publiczność przez kilka minut nie przestawała bić brawo. Oficjalna polska premiera filmu "Wenus w futrze" zaplanowana jest na 8 listopada 2013 roku.

"Wenus w futrze" to adaptacja sztuki pod tym samym tytułem, autorstwa Davida Ivesa - popularnego współczesnego amerykańskiego dramaturga, polskiego pochodzenia. Bohaterami francusko-polskiej produkcji są Thomas (Mathieu Amalric) i Vanda (Emmanuelle Seigner).

d2jyi7i

Thomas, reżyser, poszukuje do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Żadna aktorka nie spełnia jednak jego wymagań. Kiedy zrezygnowany już chce dać za wygraną, do teatru wbiega Vanda, prawdziwy huragan nieobliczalnej i erotycznej energii.

Początkowo wszystko wskazuje na to, że będzie ona ucieleśnieniem bolączek Thomasa. Jest bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę, a reżyser szybko traci dla niej głowę.

W główne role w filmie wcielili się wspomniany Mathieu Amalric i Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć jest polski operator Paweł Edelman. Muzykę skomponował Alexandre Desplat.

* Przypominamy, że polska premiera filmu odbędzie się 8 listopada 2013 roku.*

d2jyi7i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jyi7i