Trwa ładowanie...
d21jn24

Weronika Marczuk-Pazura

Najnowsze informacje
2.9
(1322 głosy)
Oceń:
d21jn24

Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim jako piękna jurorka programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” oraz była żona Cezarego Pazury. W show-biznesie filmowo-telewizyjnym zaistniała również jako producentka, a nawet aktorka. W rzeczywistości jest jednak przede wszystkim obrotną bizneswoman z wykształceniem prawniczo-ekonomicznym.

Urodziła się 28 listopada 1971 roku w Kijowie, jako Olena Marczuk. Jest Ukrainką. W rodzinnym mieście rozwijała talenty artystyczne, jako uczennica szkoły muzycznej oraz uczestniczka zajęć z pantomimy i baletu estradowego. Do Polski przyjechała na początku lat 90-tych na studia. Ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim, aplikację radcowską oraz studia MBA w Business Centre Club.

Jej kariera zawodowa obfituje w udane przedsięwzięcia i sukcesy: jest współwłaścicielką firmy producenckiej Sting Communication (założonej przez Olafa Lubaszenkę i Cezarego Pazurę), prowadzi kancelarię radców prawnych Anvero, specjalizującą się w prawie autorskim i prasowym, była członkinią zarządu Stowarzyszenia Aktorów Filmowych i Telewizyjnych SAFT, a ostatnio objęła stanowisko Prezesa Zarządu WSEInfoEngine SA.

Jako prowadząca spółkę Sting (od 1997 roku) zaistniała w polskim show-biznesie w roli producentki filmowej i telewizyjnej. Jej pierwszą realizacją w tym zakresie był polsko-czesko- słowacki film „Wszyscy moi bliscy” Mateja Mináča (1999). Była producentką filmów: „Nienasycenie” Wiktora Grodeckiego, wg powieści Witkacego pod tym samym tytułem (2003) i świetnie obsadzonego dramatu „Wstyd” Piotra Matwiejczyka, nagrodzonego w konkursie filmów polskich festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu (2006). Wyprodukowała głośny serial komediowy „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” z udziałem męża, Cezarego Pazury (2003-2005), a następnie była producentką wykonawczą powstałego na amerykańskiej licencji sitcomu „Faceci do wzięcia” z Cezarym Pazurą i Pawłem Wilczakiem (2006-2008).

Ma na swoim koncie kilka aktorskich występów. Widzowie po raz pierwszy mogli ją poznać od tej strony, gdy dołączyła do telenoweli „Plebania”, gdzie kreowała postać Wiery (2001-2003). Poza tym pojawiła się gościnnie jako Filomena Bajaderez w serialu „Czego się boją faceci...” i zagrała samą siebie w jednym z odcinków sitcomu „Niania” (2009). Zaliczyła również aktorski debiut na dużym ekranie, kreując rolę demonicznej kochanki - Persy w „Nienasyceniu” (2003). Największą popularność przyniósł jej udział w programie „You Can Dance – Po prostu tańcz”, gdzie od 2007 roku występuje w charakterze jurorki, łagodząc i równoważąc ostre, nierzadko, sądy swoich kolegów z sędziowskiej loży - Michała Piroga i Agustina Egurroli.

W 2008 roku współprowadziła, wraz z Pauliną Młynarską, program telewizyjny „Miasto Kobiet”, emitowany na antenie TVN Style.

Weronika Marczuk-Pazura w 2009 roku była bohaterką afery korupcyjnej. CBA prowadziło śledztwo w sprawie celebrytki przez parę miesięcy. Weronika Marczuk-Pazura miała oferować, że za pieniądze pomoże wygrać proces prywatyzacyjny Wydawnictw Naukowo-Technicznych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21jn24
d21jn24
d21jn24